Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz whitezo88 #24897 üzenetére

    És hányan használják? Mert ez az elnevezés alig hogy bejött, kb. kihalóban is van. Én nagyon ritkán hallom :U

    Mint írtam is, egy-egy ember (ez esetben Angelday) "sajátos" nyelvhasználata önmagában nem jelenti azt, hogy ezek a szavak be is épülnének a magyar nyelvbe. Ezt inkább szlengnek nevezném. Azon belül is rövid életűnek. Kétlem, hogy huzamosabb ideig megmaradna a magyar nyelvben. Mint írtam is, a technológiai részleg terén átvett szavak fognak megmaradni huzamosabb ideig a nyelvben: posztol, like-ol, facebookozik, internetezik, stb. Ilyen a tweetel is. De ha bedőlnek ezek a közösségi szarok, akkor ezek a szavak is szépen kihalnak.

    Nem kezdődött el semmi. Egy hülye nem csinál nyarat. A nyelvhasználat egy kreatív eszköz, de két külön dolog, hogy ki hogyan használja a nyelvet, és hogy mi tud megragadni a standard nyelvben, amit később lexikailag hitelesítenek is. Hát nem Angelday twitteres makogása fogja egy teljes társadalom nyelvezetét meghatározni, abban biztos lehetsz. Egyébként konkrétan nyelvész vagyok, de azért szívesen meghallgatom a véleményedet. :U

    gzbotii!

    "Meg azt tegyuk hozza, egy atlag romaniai jobban beszel angolul, mint a legtobb magyar"

    Gondolom, ezt bizonyítani is tudod, nem csak a levegőbe beszélsz, ahogy eddig. :U

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák