Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz DroiDMester #26765 üzenetére

    Helyzetjelentés:

    Pár órát beleöltem a 8000MHz-be. Ebből nem lesz szalonna...
    Teljesen mindegy melyik BIOS, FW, 6400 felett képtelen boot-olni normál körülmények közt.
    Órákat szántam rá, másokét másolva, saját Y és TM5 stabil beállításaimat, esélytelen.
    Csakis kizárólag a kitökölt ODT értékekkel. Azokkal azonnal.
    6-8C modulokkal sztem nem tud mit kezdeni a lap.
    ODT-k is olyanok, hogy közelébe sincs annak a pár emberkének, akik rávették magukat.
    Teljesen egyedi eset lettem.
    Feszültségeken látni, hogy 7200-ig eszméletlen alacsony értékeim vannak.

    IMC VDD2 1.17V Y alatt.
    Vcore is allcore 5600MHz-en simán tartja 1.14V-on magát. 5000-es ringen.
    Tx is 1.24V
    VDD/VDDQ mem 1.45/1.43V, és ez igen szoros 7200MHz.
    SA 1.10-1.12V

    Ez az a pont, ami után aránytalanul növelnem kell mindent. Min fps-ben, illetve számokban sem nyerek már, szinte csak alig.
    Ezen a pontos el kell ismernem, hogy ennek a cpu-nak itt van az ideális munkapontja, kínlódik felette.
    Rendkívül gyenge minősítést kap a laptól is. Sajnos ilyenek jönnek most a boltokba...

    Természetesen tudok akár 8200MHz-et is csinálni, csak előrébb nem vagyok vele. Én stabilnak nem nevezném semmiképp.
    Majd egy másikkal több szerencsém lesz. Amik vannak képeim 8000+ -ról, mind a 13700k-val készültek.
    Használni teljesen jó, akár így UV alatt még delid nélkül is.
    A 7200-n fogok még szorosabbat csinálni, azzal profitálhatok, bár ezek a számok egyáltalán nem rosszak. Napi is lehet akár.

    45s alatti 2.5b

    Y bit/sec is teljesen hibátlan

    Majd átrakom a DDR4-es lapba, megnézem ott mit alkot. Sok reményt ugyan nem fűzök hozzá :)
    Végigvittem a lépcsőket, itt érzi magát a legjobban. Itt még semmi piszka nincs, MC PLL sem segített, SA sem, semmi sajnos. Használható 8000, 8200-n is, de a NASA kivágná a francba ezt úgy :DD

    Egy OC bajnok 14900k letesztelve :))

Új hozzászólás Aktív témák