Új hozzászólás Aktív témák

  • vtommy

    aktív tag

    Sziasztok!

    i5 10600k-t használok 5Ghz OC-val, z490i Unify lapban.
    10 órás p95, cinebench stb.. semmitől sem omlik össze a rendszer, játék alatt is totál stabil, viszont (kizárólag) bootolásnál viszonylag gyakran (havi 2-3x) kapok BSOD-t a következő errorokkal:
    DRIVER OVERRAN STACK BUFFER
    page fault in nonpaged area

    Kb az a forgatókönyv, hogy bootol a gép, a ventik felmennek 70% köré, betölt a sok razeres/steelseries-es periféria bloatware, (ilyenkor egyébként a CPU maximum hőmérséklet pár pilanatig 81C körül van), majd teljesen random kidobja valamelyik fenti hibakódot.
    Munkamenet közben, miután "felállt a rendszer" soha nem kaptam még kékhalált.

    A ramokon csak XMP-t használok (az alsó cpu-z képen éppen ki van kapcsolva), nem is szeretnék a jövőben sem OC-zni rajtuk.

    Kb 2-3 hónapig XMP-vel használtam őket, stock procibeállításokkal, akkor nem volt ilyen probléma.

    Mi okozhatja? Az 5Ghz-vel együtt már sok az XMP, vagy külön kéne beállítani a voltage-t és órajeleket a ramokon is? Próbáltam utánanézni, elvileg az MSI-s XMP nem nyúl bele a procibeállításokba semmilyen szinten.

    Gondoltam a tápra is, Fractal Design ION+ SFX-L 650W Gold, de ennek bírnia kellene. (3070 a VGA)
    :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák