Új hozzászólás Aktív témák

  • MM

    őstag

    Mindenkinek köszönöm a segítő hozzászólásokat.
    (A tánctanár úrnak is! :D )

    Egyébként ha ez hiteles, a Hardware Unboxed-en,

    akkor azt gondolom, ezeknek a lapoknak nem kellene elolvadni. Léggel 200W környékét lőném be, ami még normálisan hűthető, ezt bírniuk kellene. Ez pedig gyakorlatilag csak addig kell, míg kitesztelem, utána főként játék miatt valóban nem fogja túllépni a 120W-ot.

    A 11900 stabil allcore szorzója 46, ahogy a 10700-nal is, a 11700-nak pedig csak 44...
    (tudom, hogyy a 11xx széria meg van bolondítva még valami spéci turbóval, de én az allcore maxot szeretem fixen belőni)

    A jelenlegi 9900K-val is az a helyzet, hogy nyugodtan vehettem volna sima 9900-at is, gyakorlatilag ugyanott lennék. Erről pedig csak akkor van értelme váltani, ha
    - vagy érdemi sebesség előrelépés történik (amire nem sok esély van vizes tuning nélkül, legfeljebb a 12. szériával)
    - vagy legalább egy PCIe 4.0 befigyel, ami minimum 5xx chipset + 11xx CPU
    - vagy egyik se, csak megújulnak a 2+ éves cuccok, és nem igazán kerül plusz pénzbe, viszont nem is lassabb.

    Fent említett lapokkal + 10700 a harmadik verzió lépne életbe úgy, hogy ha 2-3 év múlva játékokban még mindig ugyanitt tartunk (jelenleg 9900k - 11900K - 5800X között gyakorlatilag nincs érdemi különbség 1% min. FPS-t nézve), akkor egy 11xx CPU cserével PCIe 4.0 befigyelne, ha esetleg az akkor VGA-knak már számít, és nincs kedvem platformot váltani.

    De a legvalószínűbb, hogy hagyom a francba az egészet, és marad a 9900K.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák