Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz MM #10641 üzenetére

    Baryka is:

    Jogos észrevétel, de remélhetőleg kiteszteli őket a legalsó stabil értékre.
    Egyébként az a tapasztalatom, hogy sajnos nem arányos a megkívánt fesz a nyújtott teljesítménnyel.
    Nekem a "kedvenc napi" profilom, amit valójában is használok, az a 48x/45x@4133MHz Cl17. [kép]
    Itt 1.1V-on (VccIO és SA) teljesen hibamentes.
    Akár ugyanez csak 50x/47x-en kell az 1.12V, nem nagy emelés, de a Cache 45-ről 47-re ugrik. [kép]
    Ez itt a sweetspot, innem ha tekerem feljebb, pl a 50x/47@4400MHz-hez már 1.23V kell, próbáltam alacsonyabban, de stresszen hibát kaptam. Nem a TM5-ön, az tesz a feszekre, hanem a GSat-tal. [4400part1] [4400part2]
    Ha meg a benchprofilt nézzük, az a 4533MHz, de itt a CL17-et is megszorongattam CL16-ra, 1.37V kell a gyorsteszt stabilra.
    Hosszú tesztet nem is fogom megcsinálni, mivel ez 1-2 perces benchekre van kifejlesztve őrült feszen. [4533]
    Sokan évek óta pedig így használják, eddig senki nem panaszkodott, bár ezt lehet nem verik nagy dobra.
    Azt pedig, hogy ilyen erős profilok mellett, miért használom azt a "nevetséges" 48x/45x@4133MHz-et, válasz nagyon egyszerű.
    Mert nincs szükségem erősebb, gyorsabb masinára, ez is túlságosan gyors. Ha valami indokolná használnám, de hiába tudnék proci/ram oldalról gyorsítani, a gpu kimaxolva 1440-en, nem tud gyorsulni. A kimaxolt grafikát meg nincs kedvem eldobni, az tetszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák