Új hozzászólás Aktív témák

  • qad

    senior tag

    Memóriát teszteltem és intel burn teszt szerint instabilitásba futottam bele :/ Mondom mi van? Régebben mikor oc-tam akkor fagyások voltak :) Na mondom akkor elkezdem állítgatni hogy kizárjam a hibát. Gondoltam először megnézem hogy a proci szórakozik-e velem. Átállítottam a Worst -scenariora az auto feszültség adagolást és felment 1,39 V-ra. Kipréselte magából a 240 GFlops-ot amit éppen tudtam le tudtam még hűteni (~ 1830W), hogy ne throttlingoljon. Mondom akkor nem a proci szórakozott az ibt hibaüzenettel. Na és itt kaptam vérszemet . Mondom akkor megnézem már mi a vége a sima 9700-as procinak és átállítottam auto typical scenariora. Simán lefutott hőmérséklet 81 C, kb 150W fogyi és ugyanúgy 240 GFlops. Ezek után már vörös vérerek jelentek meg a szememben, újra bios átállítom Best-scenariora (asus szerint golden chip) és itt már linkelem a képeket is. Max 71C, 128W fogyi és ugyanúgy 240 GFlops..... Ezt meg hogy a pi....? Ha csökkentem a feszt el kellene már dobja magát vagy legalábbis csökkennie kellene a teljesítményemnek nem?
    Ezek után merjem még lejjebb venni a feszt ? ;] Amúgy meg jó hogy memória tuningnak indítottam a mai napot :C

Új hozzászólás Aktív témák