Új hozzászólás Aktív témák

  • helkis

    addikt

    válasz Hippo #6001 üzenetére

    itt egy oldal ahol ki van vesézve a téma, a jelölt kondit kell átsatírozni 2B-4B-8B-s ceruzával (csak az egyikkel :D), érzéssel, mivel gyakorlatilag részben rövidre fogod zárni azt az alkatrészt. multiméterrel kimérheted a változást ahhoz is itt vannak a mérőpontok képekben (azért nézz utána hogy a p5k és az se ebből a szempontból megegyezik-e, én a p5k-t linkeltem...), gyakorlatilag ennek csak ott van szerepe, mikor idleben hajtod a procit, akkor ne kapjon sokkal több feszt, mint amennyi terhelve kell neki. westlake-nek igaza van abból a szempontból, hogy adhatsz neki több feszt biosból, és akkor is meg tudod találni a terhelt állapothoz tartozó stabil feszt.. ha jól belegondolok a vdropmod a tápot és a lapot is kíméli, mivel kisebb feszeket kell előállítania, ergo kevesebb a hőterhelés az alkatrészeken, vagy tévedek?
    de talán egy példával jobban tudom érzékeltetni:

    a proci 1.31v-os stabil pl: 3000-ren, biosban ehhez beállítasz 1.4v-ot, terheletlenül leolvasod a cpu-z-t, ott pl.: 1.365v-ot mutat, terhelve ez lemegy 1.312v-ra (szvsz ez az igazi vdrop az idle és a full terhelés közötti eltérés, a biostól való eltérés simán lehet kalibrálási tűrés a lapnál, mivel minden beállított fesznél ugyanakkora eltérés van) vdropmod után ez így néz ki: bios 1.4v, idle 1.39v, terhelve 1.386v mondjuk.. vagyis beállíthatsz biosban 1.325v-ot biosban az 1.4v-al szemben és stabil marad a procid terhelve, ill. idle-ben nem fűt anynira a quadod... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Új hozzászólás Aktív témák