Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kz86

    újonc

    SCSA(solaris) szerintem többet ér. Mégpedig azért, mert sokkal kevesebb embernek van. Ha hálózati mérnök akarsz lenni, ahoz minimum ccnp kell. az scsa viszont nagy előny ha solarisos embert keresnek. 2 elméleti vizsgát kell letenni aminek az ára 60k. Én is tervezem megcsinálni. Gyakorlati vizsga nincs de az elméleti vizsga nagyon részletes. Mindenféle kis apróság benne lehet. Onnan tudom, hogy kitöltöttem jópár teszt vizsgát. Igaz, hogy nincs gyakorlati vizsga de rengeteg parancsot ki kell próbálni élesbe, hogy megértsük a működését, ezért elengedhetetlen hozzá a gyakorlati tudás is.

    ccna megvan, és hát nem volt egyszerű. Pl. volt olyan gyakorlati vizsga amin az egész csoportot meghúzták volna, ha kijönnek a központból ellenőrizni, mert a megengedett idő duplája alatt csinálta meg mindenki. Írták páran, hogy meg lehet csinálni tanfolyam nélkül is. Hát kiváncsi lennék rá, hogy hanyadik nekifutásra lenne meg. Pl egy gyakorlati vizsga. Mondjuk egy szimulátoron nevelkedett vizsgázót odaállítanak a rackszekrény elé, hogy kösse össze a 3 routert meg a 3 switchet esetleg még trönkbe is legyen a 3 switch akkor nemtudom mit csinálna. Elméleti vizsgán meg olyan mocskos kérdések vannak, hogy aki nem csinált előtte pár próbavizsgát az nagyot koppanhat, hiába bemagolta a tananyagot. Szerintem csak azoknak érdemes tanfolyam nélkül belevágni, akik már 1-2 éve dolgoznak cisco eszközökkel, vagy akiknek sok idejük van és ismernek olyat aki segíthet.

Új hozzászólás Aktív témák