Új hozzászólás Aktív témák

  • eddie1978

    aktív tag

    Linux támogatás milyen? X200s a gép. A tlp csomag egész jónak tűnik. Szubjektíven vizsgálva nem látok hőfokbeli különbséget Linux Mint 16 és Win7 között. Korábbi próbálkozásom az Ubuntu 12 érában a trackpoint-tal nem voltak túl sikeresek. Most még nem igazán foglalkoztam vele.
    (Alapból win7-et használok. Win8 fura. Egyelőre csak virtualboxban próbáltam, de a start menü hiánya (tudom van/lesz rá megoldás) fura. Maga ez az egész tapicskolós koncepció. Ki fog egész nap egy normál elrendezésű notebook előtt a levegőben tartott karral hadonászni? Ezért most felmerült a linuxra átállás gondolata. Ez még mindig nyögvenyelősnek tűnik nekem. Jobb sokkal mint 2-5-10 éve. Átlag netezés-szövegszerkesztés médiafogyasztás dolgokra ok. Amikor azonban bejön valami speciálisabb dolog, még nem az igazi. Képszerkesztés, mikrokontroller programozás, áramkör tervezés, videó szerkesztés. Mindenre van nem is egy "alternatíva", de fura. Nem tudom, hogy valaha is elterjed-ea linux desktopon? Túl szét van aprózva. Bár az "interfészek" közösek: mail, office kép-videó-hang formátumok stb.)
    Most virtualboxban Arch linuxot kezdtem el faragni a leírásuk alapján. Tanulni jó, de sok időt vesz igénybe.
    Érdemes energiát ölni a témába? Tapasztalat?

Új hozzászólás Aktív témák