Új hozzászólás Aktív témák

  • barnam_

    nagyúr

    Ma beraktam az i7 2620M procit a T420-amba. Nem mai gép, de nekem SSD-vel / 8 GB rammal tökéletesen megfelel.
    Az AC-s wifi miatt már korábban raktam fel egy mod bios-t, ebben többek között engedélyezve van az 1600-as memória is. Most néztem, nekem is ennyin megy. Ezen meglepődtem, azt hittem hogy csak 1333-as memóriát támogat a proci? :F Intel oldala szerint.

    Csak Cinebench R10-et teszteltem, ebben olyan 8%-al gyorsabb. Nyilván ez kb. semmi különbség, de nem volt drága a proci, a régit (i5 2520m) meg majd eladom.
    Sokat agyaltam a 4 magos i7-en is, de végül a hűtés és az ár miatt lemondtam róla. Nem igazán használok olyan alkalmazást, ami a plusz két magot kihasználná, így a nagyobb órajel számomra hasznosabb.

    Melegedést tekintve alig van különbség az i5 és i7 között, turbóval mindkettő 90°C körüli max értéket produkál (dokkolóban). Viszont ehhez Tpfancontrol profil kellett, 90 foknál már 5500-on forog a ventilátor. Valamiért a bios nem pörgeti 3800 fölé, pedig 7-es fokozaton is 4400-on pörög.

Új hozzászólás Aktív témák