Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz nahat #166 üzenetére

    ''Hangminőségről mi a véleményed?''

    Ez megint egy érdekes dolog. Az iRiver-ben ''csak'' egy 5 sávos EQ van, és slussz. A G3-ban pedig van 5 sávos EQ, BBE, Mach3Bass, MP Enhance. Ha csak az EQ-kat használtam, akkor -- számomra -- egyértelműen az iRiver szólt szebben. Az MP Enhance kicsit ''élesebbé'' teszi a hangot, míg a BBE, Mach3Bass a basszuson próbál változtatni. Érdekes különbségek vannak egyébként az EQ terén is. Az iAudio-nál 60, 250, 1K, 4K, 16K-nál lehet változtatni a hangon pozitív vagy negatív irányba, míg az iRiver-nál ez 50, 200, 1K, 3K, 14K. A kiemelés ill. csökkentés mértéke is eltérő. iAuido +/- 28db, iRiver (''csak'')+/- 12db
    Úgy látom, hogy az iAudio tökéletes behangolásához (nekem leglábbis) több idő kell, mert a rendelekzésre álló idő (sajnos csak egy szűk órám volt a készülék tesztelésére) alatt nem sikerült olyanra beállítani, mint az iRiver-t. A közép, és magas tartománnyal nem volt gond, de a mély hangok, valahogy nem voltak olyan teltek, melegek (nem félreérteni :D) mint az iRiver-ben. A lényeg, hogy nem a mennyiségével (hangerő, dinamika), hanem a minőségével (talán frekvencia :F) lehetett gond. Lehet, hogy a BBE / Mach3Bass -al kellett volna még variálnom, de erre már nem maradt elég időm. Mindazonáltal érdekes, hogy a +28db-s kiemelés egyáltalán nem érződik annyinak, amennyi. A száraz tech. paraméterek alapján azt képzeltem, hogy +28db-s kiemelésnél gusztustalanul mély, dübögős, hörgős (több/jobb jelző nem jut eszembe :) ) basszussal fogok találkozni.
    Mindezek viszont háttérbe szorulnak, az előző hsz.-ben említett zaj probléma mellett, ami miatt most igen gondolkodóba estem.
    Van az iAudio, szebb/jobb GUI-val, több -- számomra hasznos -- funkcióval és jobb UMS firmware-el. Valamint van az iRiver szvsz. kellemesebb / jobb hangzásképpel.

    [Szerkesztve]

Aktív témák