Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kgymac

    őstag

    válasz M3kk #4076 üzenetére

    jun102b féle (az xpenology.com fórum proxmox topicjából linkelt ds3615xs) img (megás link, többféle img-vel, hátulról visszaolvasva kb. a 3-4 oldal körül volt) + dsm 6.1.7 (syno ftp-ről).
    q35-ös gép, ide0 hdd-ről bootolva (az esxi opció elrejti az alaplapi sata vezérlőket), így nem kell az args-ban bűvészkedni az usb-s img-vel.
    Passtrought van átadva egy dell perc h200, azon van minden hdd (jelenleg csak 1 db 300GB-s wd, saját rmrr opcióval fordított pve5.0 kernellel).
    Pontos lan típusra nem emlékszem, de esxi vmxnet3 rémlik. Este meg tudom nézni, azért kerülét bele a VM-be, mert egy másik gen8-on ugyanez rendben működik (igaz, másik, jun102b mod (amd-s) img-vel download.iroot.kr-ről, PH xpeno fórum összegoglaló "nem hivatalos" letöltő oldal linkről).
    Egy qemu-ga még hiányzik, valamikor fordítanom kéne egyet az xpeno alá (hátha sikerül, mert spk-t nem találtam :( )
    Xpeno VM-ben a két lan bond1 ként összefűzve, csak megszokásból (gen8-ra telepített xpeno-ban így használtam, így került bele az esxi VM-be, majd most a proxmox-osba is - lehet, hogy nincs értelme, de a szokás nagy úr :DDD ).
    nut-kliens is rendben megy, áramszünetkor lekapcsolt mind a VM, mind a proxmox host, újra is indult a host, amikor visszajött az áram.
    Xpeno VM 4 magot kapott, 4GB rammal. Majd kap 8-at, ha bővítek 16GB-re. Host proci E3-1220lV2.

    szerk:
    bridge módban van a host, este teszek fel képet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák