Új hozzászólás Aktív témák

  • Csarlee

    tag

    válasz bambano #1779 üzenetére

    "Sokkal célszerűbb két diszket rsync-el vagy robocopy-val összeszinkronizálni...": raid1 helyett rsync? azt ugye teljesen tisztán érzed, hogy ez az ötlet az ökörség csimborasszója volt?"

    Nem írtam le részletesen mire gondoltam: A számomra fontos adatok (fotók, doksik, stb) tárolását oldanám meg így. Adott egy vinyó amit használok erre és erről másolódnak át a cuccok rsync-el egy másikra. Nyilván nem folyamatosan menne az rsync hanem napi 1x vagy 2x cronból. Az első alkalommal átmásol mindent, utána csak a különbséget kell. Egy vinyó nyilván kevesebbet fogyaszt mint kettő, a második csak a másolás alatt kell, hogy menjen. Én a N40L-t elsősorban NAS-ként használom, ezért fontos a fogyasztás, másrészt nem megy állandóan, éjszakára bealtatja a router (OpenWRT) reggel meg ébreszti...

    Nyilván ez sem 100%-os megoldás mivel ha az rsync előtt térdel be az első vinyó akkor gond van illetve akármilyen szintű RAID sem véd meg a véletlen töléstől tehát a fullos megoldás a RAID+rsync egy másik vinyóra...
    Ennyit erről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák