Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz DessertFox #1405 üzenetére

    a hataratlepesrol irtam par napja, azt nem ismetelnem. a boltokban nem nagyon hasonlitgattam az arakat, de nem szurt szemet semmi a bevasarlasnal, hogy nagyon draga lenne, talan erzesre azt mondanam, hogy kb megfelel az otthoni arszintnek. de gyors elokerestem egy konzum blokkot: jamnica asvanyviz hatos pakkban 36 kuna. karlovacko uveges sor 7 kuna, a tobbit nem tudom azonositani :D kicsit talan dragabbak a magyar araknal, es ez zagrab. szigeten meg rajon egy 10-15% erzesre de ez titeket nem erint.

    tankolni meg nem kellett, nem is neztem egyelore az arakat, majd hetfon.

    etterem nyilvan attol fugg mit eszel: elso este ankotelezo csevap, pljeskavica korre fizettunk 230 kunat, strandi etteremben stara baskan 160 kuna ket hambi es ket sor, tegnap este egy kicsit jobb helyen friss halat is rendelve 350 kuna borravaloval, utana a kikotoben szinten egy jobb helyen ittunk koktelokat 45-60 kuna kozott. szoval kb budapesti az arszinvonal.

    tomeg egyelore nagyon nincs, kenyelmesen el lehet ferni a strandokon, utakon, boltban. de ugye ez elegge eloszezon meg, sokan nem keltek utnak az ido vagy a virus miatt, az itteni szomszedok kozul sincs meg itt senki az apartmanhazban, egy honap mulva azert szamithatsz szerintem tomegre, ha nem robban be a virus szituacio.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz DessertFox #1405 üzenetére

    Én 20-30%-al többel számolok (sok éves átlag alapján) mint a hazai árak. A műanyag- és alu palackos italok a termékdíj és a cukoradó miatt jellemzően ettől is drágábbak. A Jana ásványvíz pl. jellemzően 6-7 kuna ott, Magyarországon meg 2 kunával olcsóbb (tehát ott 50%-al drágább). A kóla pl. itthon akciósan 192 Ft körül van literje, ott 290 Ft körül (szintén akciósan). Az üzemanyagot (gázolaj) itthon 420 Ft körül vettem két hete, ott 480 Ft fölött volt kapható.
    De van egy csomó minden, ami olcsóbb. A tengerek szétrablásával előállított insalatissime termékek pl. ott 30%-al olcsóbbak akciósan, mint nálunk. A gyümölcsök/zöldségek egy része is olcsóbb lehet, bár jelentős részük - az itthoni helyzethez hasonlóan - import termék (főleg olasz/spanyol eredetű).
    Amivel a legtöbbet lehet spórolni: Revolut bankkártya, kuna zsebe feltöltve. Mert a kuna átváltási marzsa a legtöbb helyen elég durva.

  • bandus

    veterán

    válasz DessertFox #1405 üzenetére

    ma mar tankolni is kellett, 10.52 kuna volt a 95-os benzin literje medulinban, ahogy neztem kb mindenhol e korul szor, a dizel meg fel kunaval olcsobb, szoval erdemes letenyen annyira telerakni a kocsit amennyire lehet :))

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák