Új hozzászólás Aktív témák

  • Hovi

    aktív tag

    Üdv! Gyors jeletés New York-ból. A JFK-n üllök és írom ezen sorokat. A Gránit USD (virtuális) kártyája mindenütt jól szerepelt. Csak két helyen kellett kp-t használnom.
    1: MetroCard automata. Itt csak bedugós kártya mehetett volna, az meg még ugye nem érkezett meg mikor indultam. Igaz itt a Revolut és a Wise is megbukott posta/zip kódokat nem tudtam. Se az 5db 0 se más variánsok nem mentek.
    2: utcai árús. Hotdog+cola. A terminálja nem fogadta el virtuális Gránitot. Igaz a Revolutot sem, de a Wise az ment.
    Vagyis ahol működött a telefonos Gránitos fizetés:
    Apple Pay-en keresztül:
    Uber és kaja rendelés (ezek ugye előre fizetendő)
    Érintve telefonnal:
    Tömegközlekedés: OMNY paypass rendszerek a metróban, az airtrain-en.
    Amtrak jegyeket is lehetett pénztárnál vagy automatánál venni. (itt a Revolut nem ment)
    Kajáldák: meki, BurgerKing, összes éllelmiszer bolt.
    Összefoglalva: ha a szállásom nem olyan helyen van, ahol még nincs a metróra (path train) felszerelve az OMNY PayPass rendszer, KP sem kellett volna. ApplePay-be be lehet állítani az express tömegközlekedési kártyát. Fel sem kell oldani a telefont, érintet (igen, lezárt állapotba) és már mehetsz is be a metróba.
    Itt a JFK-n a vámmentes boltokban is vásároltam. Pipa. Csak gyorsan fogy az egyenleg...
    Mind a Gránitnál, mind a két fintech-nél a vásárlás utáni push üzenetek azonnal megjöttek.
    Amit nem tudtam tesztelni: az autóbérlés és a benzinkút.
    Tetszett még, hogy ugye pillanatok alatt tudtam átteni forintot a Gránitra a másik számlámról, és az átváltás is gyors volt. Csak figyelni kellett hogy 9h-17h között legyen a váltás. Ami itt ugye 3h-11h.
    Már csak azon agyalok, hogyan szüntessem meg a Gránit USD számlát és kártyát, mert a bakancs-lista ezen része pipa (USA). Többet valszeg nem fog kelleni. Bár amint olvasom, 24 végéig ingyé van.

Új hozzászólás Aktív témák