Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz mezis #91856 üzenetére

    Ugye két fajta mágnes zár van, az egyik ami állandóan mágnessel behúz, így áramszünet alkalmával elenged, a másik ami csak akkor rántja el a nyelvet amikor áramot kap és engedi a kapu nyitását.
    Tűzoltósági létesítési előírás alapján a menekülő útnak kulcs nélkül nyithatónak kell lennie belülről, továbbá a tűzoltó bejutását tűzoltás alkalmával semmi nem zavarhatja.
    Ehhez az állandó mágnes, ami áramszünet alkalmával elenged tökéletes megoldás, mert így a tűzoltó a kötelező áramtalanítást követően be tud jutni.

    A másik opció esetében a kötelező áramszünet alkalmával alap kiszerelés esetén kívülről nem lehet bejutni. Ehhez kötelező lenne pl szünetmentes tápegységgel és kívülről tűzoltósági nyitással gondoskodni, de az meg ugye plusz pénz, amit társasházak nem akarnak kifizetni.
    Továbbá + hiba lehetőség-ellenőrizendő dolog, mi van ha elfelejtenek aksit cserélni és amiatt nem tud a tűzoltó bejutni, vagy nem működik az Ő tűzoltósági kulcsos nyitója, mert patkányok elrágták a vezetéket.

    Ezért alkalmaznak állandó mágneseket még akkor is ha ez egyébként azzal jár hogy állandóan fogyaszt.

    A fenti, sorindító komment jelenségéhez:
    Sajnos ezek tényleg fém ajtókeretre vannak méretezve, annak rendesen le tudják adni a hőt.
    Egyébként tényleg létezik olyan jelenség hogy a túl nagy légrés miatt erőlködik a mágnes és emiatt melegszik, de azt egyszerű leellenőrizni szemrevételezéssel hogy összecuppannak-e.
    Még az is lehet hogy túl erős a mágnes és indokolatlan.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz hcl #91862 üzenetére

    Igen, most társasházakról beszélgetünk a mágnes zár amúgy elég keveset fogyaszt.
    Meg arról hogy ha nem ilyet használsz, akkor viszont szünetmentes tápegységet vagy egyéb fogyasztót kell telepítened amivel biztosítod a mindenkori tűzoltó bejutást.

    Vagy valamilyen dinamos helyi megoldással, ami a kapunyitás energiáját tárolja el lokálisan, de olyan megoldást kell találjál ami 50-70 évig üzembiztos, nem hibásodhat meg!

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz tordaitibi #91865 üzenetére

    Igen, amíg nem számolnak utána az emberek akkor úúúúúrissteeeeeeen mind meghalunk milyen mocskok a villanyászok hogy belehajszolnak a pazarlásba...mennyi? mennnnyiiii? mennnnnyyyyyyiiiiiiiiiii?

    Ja hogy havonta csak 540 forint a kényelem ára....(ugye 10W-ot nem tudom melyik részen mérted, de szerintem a tápegység a valóságban 20W körül is terhelhet mindennel együtt, *24 óra * 31 nap).
    De akkor is gonosz villanyászok hogy pazarolnak...bezzeg a burkoló az minden pénzt megér, nyugodtan húzza le átlag józsit 2 milla forintra 4 négyzetméteres fürdő burkolásáért panellakásban, inkább majd a villanyszerelőt lőjük le a horribilis pazarlásáért...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz hcl #91868 üzenetére

    Úgy érted hogy országos szinten van pazarlás? Azt meg pont lek...lom, azért termelik hogy el legyen fogyasztva. :D
    "Kiegyenlítő terhelés" ha valami humbug kell a lélek megnyugtatására...

    Továbbra sem az ellátás a gond, hanem a tárolás, mert az aksi ami áramtalanítás után adná az impulzus jelet, lehet épp előtte bekrepál...ezért kellene valami helyi, előfeszítős, energiatárolós, mechanikus, analóg megoldás az ajtóba beépítve, ami épp csak meglöki, hogy ha kell ne legyen bezárva...
    Ehhez már lehet tűzoltó kulcsot használni, új építésű, nagy társasházak oldalában mindenhol van tűzoltó kulcshoz egyen zár, pont azért hogy tűzeset alkalmával bejuthassanak.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Pötyi #91870 üzenetére

    Ezért írtam hogy tűzoltóság részéről szorgalmazott létesítési szabály:
    kívülre tűzoltósági kulcsos kapcsoló/zár/kulcsszéf, akár az ajtó, akár a főkapcsoló számára tűzeseti impulzus tiltó le-kapcsoláshoz.
    Mivel tűzoltósági "zár", ezért drágább, de elvileg a tűzoltók nem adhatják ki az egyen kulcsot, tehát nem kell tartani betörésektől.
    Így kéne csinálni az összes társasház felújításakor, de erre persze nem áldoznak...pl egy sima főkapcsolóhoz képest 400A kategóriában már 3-4x-es árkülönbség van táv le-kapcsolható berendezés esetén.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz tordaitibi #91892 üzenetére

    Elfogadom a bocsánatkérést. :D
    Épp ellenkezőleg, pont hogy azon volt a kiakadásom, hogy szinte észrevehetetlen 1-1 síkmágnes fogyasztás, még is egyesek egyből gigawattórákat vizionálnak, miközben sokkalta nagyobb pazarlások történnek például amiatt, hogy a 40 éves liftet anno nem kötötték rá a társasház fő mérőórájára, ezért méretlenül szívja az energiát a közcélú hálózatról, ami így a termelési oldalon megjelenik, de nem lehet konkrét fogyasztóhoz kötni...na ez sokkal nagyobb probléma és Bp-n a társasházak 5-10%-át érinti, ami több ezres, akár több 10 ezres nagyságrendet jelent...
    Ezért a szolgáltató kénytelen minden egyes fogyasztó számára drágábban szolgáltatni, hogy kitermelje a veszteséget, azaz Te fizeted meg a gondatlan társasházakban a liftezők kényelmét amikor villamosenergiát vásárolsz.
    Továbbá mivel nincs mérve, nem tudni mennyire hatékony, simán régi elavult rendszerek úgy zabálják az energiát, hogy elképzelhető, ha ki lenne számlázva a fogyasztás, nagyon hamar le akarnák kapcsolni a lakók, vagy cserélni...50-60 milláért. :D

    Egy szó mint száz:
    örülnék neki ha a társasházakban síkmágneseken "feleslegesen" elfogyó "giggggggawattórák" lennének az emberiség legnagyobb pazarlásai, mert azt már kisujjgyakorlat lenne kezelni. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz tordaitibi #91895 üzenetére

    De a Te általad említett családi ház 3x125A-én van mérőóra. A 3x63A GEO csak úgy lehet "GEO" hogy van rajta mérőóra. A másik 3x63A is van mérőóra...vagy tévedek?
    Mert ez azt jelenti hogy kifizetik amit fogyasztanak. Az nem pazarlás ha kifizetik.
    Ahogy a síkmágnesek sem pazarlás, mert az meg szinte semmit fogyasztanak.
    Erről beszélgettünk feljebb, ezért örültem hogy kiírtad a tényleges wattos adatot ami alapján lehetett egyet kalkulálni, nem beléd szálltam, ezért nem értem ezt a komment folyamot. :D

    Azok a 40 éves pazarló és kényelmetlen liftek, amik után az egész ország fizet, viszont tényleg gond, mert ha nincs mérőóra, nincs kontroll, nem lehet velük rendesen tervezni.

    Az általad felvázolt felső 10ezer családi ház, az nem véletlenül felső 10 ezer. :P
    Nincsenek 100ezres számban 3x125A-es családi házak, beleértve a bitcoin farmereket is...illetve ők sincsenek már. :D
    Még a drog gyártók lehet bujkálnak szép fogyasztásokkal vidéken, csak le ne bukjanak amikor épp UV izzót vesznek, mint ahogy egyik ismerősömet feldobta a dílere, hogy a többi 9 ügyfelét mentse. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák