Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz tknof1871 #85603 üzenetére

    Az E27-es LED-es világítótestek min. 90%-a ipari hulladék, hőterhelés szempontjából totálisan alul van méretezve. Ennek eredménye, hogy vagy a driver vagy adott esetben valamelyik LED a megadott 10 vagy 20 ezer óra helyett akár 100 óra alatt meghibásodik (azaz a valós élettartam sok esetben 1%-a sincs a megadottnak). Fürdőszoba meg ugye tip. extrán meleg...
    Nagyon sok esetben ezek iszonyat alacsony CRI-vel rendelkeznek (vakító/zavaróan éles vagy színárnyalatos fény; mostanában ez már kevésbé jellemző mert az ilyet könnyű kiszúrni rögtön, az idő előtt tönkrementeket már nehezebb visszavinni).
    Ennél már csak a fürdőszobai cuccok (pl. tükörvilágító) jobbak, nekem pl. meghibásodott a drivere az egyiknek és még az Alin sem tudtam hozzá szerezni cserét (de lehet csak nem voltam elég kitartó). Az IP44 védettség miatt jó eséllyel ki van műgyantával öntve és 10x annyiba kerül mint az E27-es világítótest...
    Szóval ne a kontakt környékén keresd a hibát.

    #85613 PROTRON
    Ezek nem a pontosságra vannak kihegyezve, nekem UT-18C van, banális javítható hibája van a tüskénél nem rugalmas az érintkező, hanem elhajlik. Simán odaforrasztottam. Még bírja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák