Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz didyman #7387 üzenetére

    Hát lehet hogy több helyen is lenne használva, és ez a módszer amire gondoltam - ha működik - univerzális lenne.
    De a két alaplap, amihez főleg kellene:
    Shuttle AB48N - Intel 845PE
    Compaq D500 SFF irodai gép alaplapja - Intel 845 (SD ramos)

    Hogyan lehetne így vezérelni SMBUS-on keresztül ? Windows alól valami programmal, ugyanúgy ahogy a PLL-t is vezérlem ?
    Mivel a Shuttle PLL IC-jét lehet vezérelni win alól, CPUCool-al tudom állítani az FSB-t.
    Sőt, a Biosban beállítható max. 133FSB fölöttit is be lehet állítani.
    Típus: ICS 950220AF

    A Compaq PLL IC-je viszont nem tud SMBUS-t.
    Ezt ebből a listából néztem ki: [link]
    ICS 950201AF
    Bios ugye nem tud semmi tuning opciót (irodai gép...), így akkor az egyedüli megoldás az FSB mod (BSEL mod) marad, bár ez nem valami finom lépték: 100 vagy 133 FSB (pl. 2Ghz v. 2,66Ghz).

    Mondjuk most nem a PLL IC-nek kellene tudnia az SMBUS-t, hanem a VRM-nek.

    De szerinted ez az VID és BSEL mod egyáltalán működik "on the fly" is, azaz hogy miközben működik a gép, közben változtatom meg a proci VID lábaival a kapott feszültséget; meg az FSB-t (kivezetem a lábakat valahogy a proci alatt, és kint kapcsolgatom hogy épp össze legyenek kötve a lábak vagy sem) ?
    Az FSB állításnak mondjuk van esélye, hogy nem működne így, de a VID-nek nem igazán látom akadályát.
    És ha nem tudná bekapcsolt állapotban állítani, de én mégis megpróbálom, akkor szerinted elfülstölhet a proci vagy az alaplap ?

Új hozzászólás Aktív témák