Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisi

    aktív tag

    válasz modflow #67704 üzenetére

    A titok a jó folyasztószer, jó cin, lehetőleg ólmos.. és az aránylag nagyobb teljesítményű páka, hogy ne kelljen sokáig melegíteni.

  • PitLee

    őstag

    válasz modflow #67704 üzenetére

    Nem könnyű,
    a vékony vezetékekről, le kell kaparnia lakott, érzéssel csak 2-3mm-t
    én forrasztózsírt használok, valami "piroskupakos" régről, azt hiszem a rézcső forrasztáshoz vettem annak idején
    a vezetékek végét kicsit megkenem a f.zsírral, majd a "cin"-es pákahegyét hozzáérinted és már fel is szaladt rá a cin, szinte felissza
    a Jacket is megkenem finoman és arra is egy kis cin
    a vezetékre fel huzigálom a zsugorcsöveket, ha nem szerelhető hanem bontott a Jack
    aztán kell száz kéz :) vagy valami csipeszes fogóketyere, és sorba rácinezni a vezetékeket, ha fenn áll az esélye, hogy össze ér, lehet lakozni (köröm lakk) vagy egy kis szigetelő szalag darabot odavágni, hogy tuti ne érjenek össze
    ezután jön zsugorcső logisztika vékonyabb, vastagabb amíg meleg lehet idomítani hajlítani akár 90°-ot is lehet csinálni utána a Jack felől éles pengével szépen körbe vágni

    a Jacket nem szabad sokáig melegíteni, mert a belsejében műanyag rétegek választják el a fémrészeket és hát megolvadnak ha sokáig próbálkozik az ember.

    Én ilyen kontár vagyok csak, tudom hogy vannak bizonyos folyasztószerek amiket egyik helyen szabad a másikon már nem szabad használni, aztán a "cin"-ben is van többféle, de én így magamnak nem nézek ilyeneket, a cin-t talán az obiban vettem és tömör, nem gyantás az nekem nem jött be.

    itt #61322 link látszódik elvileg a 2. és a 3. képen ezt csináltam utoljára

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák