Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz csadi0011 #52068 üzenetére

    De mégis hogyan gondoltad vezérelni a PC-t, melyik csatlakozóján keresztül?

    Mindegy amúgy, mert közvetlenül nem tudsz beavatkozni, a hangkártyán a digitalizált jelet módosítják szoftveresen, a potméter pedig egy analóg szabályzó eszköz.

    Azt meg lehetne csinálni, hogy megfelelő programmal billentyűparancsokat rendelni a különböző források Up/Down szabályzásához, innen kezdve távszabályzóval, illetve vezetéknélküli billentyűzettel is lehetne operálni.

    De egy céleszköz, mondjuk USB-n keresztül, ennek a hardveres és szoftveres kivitelezése már komolyabb szakértelmet igényelne.

    Egyébként a klasszikus Game Port, ami analóg jelet is tud fogadni, potmétert, mivel a joystickben is az van, illetve változó DC-jelet. Ennek kiaknázására előfordultak alkalmazások, de ahhoz kell valamilyen program is, ami lekezeli.

    (#52069) Ribi

    Egy rövidrezárt bemenetnél kisebb külső zajforrás nincs, a maradék a saját alapzaj.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Samus

    addikt

    válasz csadi0011 #52068 üzenetére

    Vezeték nélküli távirányító? eBay-en kapni ezresért (pc remote control néven keress), elég pofás, telibe tudod irányítani a gépet, külön gombok vannak hangerőnek. Infrás, jó rálátással 5 méterről gond nélkül megy (így használtam). Kapni nálunk is, de minimum tripla áron)

    Ha csak a windows (az elsődleges kimenet) hangerejét akarod állítani (elvileg Linux alapú rendszerre is konfigurálható), ez plug&play. Gyakorlatilag ahogy Kernel írta, hotkey megoldás, csak olcsón, készen. Én filmezés közben használtam.

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák