Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz cashback #18891 üzenetére

    Figy, nekem van egy számítástechnikai műszerész technikus végzettségem, ott is mindent tanultunk a deriválástól a vastag réteg IC-k gyártásáig. Mondjuk ez nem tanfolyam volt, hanem 2 év okj-s suli. Persze túl sok számítógépet mi sem szereltünk, "műszerészkedés" meg abszolút nem volt, de ez a 2 év remek alapot adott a továbbtanuláshoz mint villmérnök, plusz igazából elvoltunk mint a befőtt...

    Hogy kell-e az a sok cucc neked? Nem. Persze nem rossz tudni, de attól még a villamos energiaátalakítókat (motorok / generátorok, trafók) elég lenne az oktatónak megemlítenie.
    Ez nálunk alaphangon egy külön tárgy, tananyaga 2 darab 300+ oldalas könyv, aki olyan szakirányra megy, annak meg 3 tárgy. Szóval szerintem azért tolja ezt az oktató, mert ehhez ért.

    Amúgy számítógép szerelést megtanulni leginkább az érdeklődés alapján, saját kézzel lehet. Ha van egy kis hajlam a bütykölésre, akkor hamar összejön a kellő tudás, PH! és társai meg hozzák az új információkat.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz cashback #18891 üzenetére

    Nagyképűnek tűnhetek egyeseknek, de őszintén mondom, hogy nagyon sok év tanulás és még sokkal-sokkal több gyakorlat mondatja velem, hogy:

    - Minden információ hasznos, de lehet unalmas, ha olyat mondanak, amit tudunk. Ha pedig tanulásról van szó, akkor nem arról szól a dolog, hogy tétel vagy nem tétel, vagy kiciglizni egy tanárt, hanem tudni vagy nem tudni valamit.
    - Amiket felsorolsz nem egyebek, mint a középiskolai fizikai ismeretek felfrissítései. Ha visszaolvasgatsz alaposabban akár a Hobbi elektronika, Azonnali kérdések, Modding, Hi-Fi stb. topikokban meglátod milyen mindennapi problémákkal szembesülnek a kollégák, hogy bizony van értelme mérésekről, trafókról, alkatrészekről, mágneses térről - és ne soroljam - tanulni. Mint számítógépszerelő is fogsz egyéb készülékekbe ütközni kötelezettségi vagy - adja az elektronika Istene - hobbis indíttatásból. Egy megoldott javítás hatalmas sikerélménnyel jár és ha új dolgokról van szó, ez csak fokozódik (ha már elkapott a "gépszíj").
    - Nem azért mentél tanfolyamra, hogy diplomát kapj, hanem megtanulni a mesterséget. Ennek alapján mérlegelj!

    Hogy vigasztaló szó is legyen: lehet a forgatónyomaték nem olyan fontos, vagy soha nem fogsz talákozni vele (bár ebben nem vagyok biztos), de a tantervet összeállító tanár is egy ember kvalitásokkal, hibákkal, kedvenc témákkal. Lehet ez fontos neki. Ennyit engedj meg!

  • zka67

    őstag

    válasz cashback #18891 üzenetére

    Én híradástechnikai szakközépbe jártam, ahol az első két évben tudod mit csináltunk? Reszeltünk, fúrtunk, esztergáltunk. Egy lakatosműhelyben. Majdnem otthagytam a sulit, mert ez engem marhára nem érdekelt. De így 30 év után be kell látnom, hogy igenis hasznos dolgokat tanultam meg.

    Ma programozóként dolgozok, emellett áramköröket tervezek, nyákot hozzá és gyakorlatilag mindent én csinálok egy-egy projekten (hú de utálom ezt a szót). A másik három kollégám, (ebből kettő diplomás és egyik a "főnököm") csak segédmunkásként használható, mert semmihez nem értenek. Rossz nézni, ahogy a fúrógépet fogják... A sebességükről meg nem is beszélve, amit én megcsinálok fél óra alatt, az nekik 2-3 munkanap, két embernek.

    És sírnak, hogy miért háromszor akkora a fizetésem mint az övék. Szóval nem ijedek meg, ha ki kell fúrni pár lyukat vagy le kell vágni egy darab lemezt, esetleg még meg is kell hajlítani.

    Viszont a magyart és a történelmet, meg a testnevelés órákat szívesen kihagytam volna az életemből, mert azoknak aztán semmi hasznát nem vettem még az életben.

Új hozzászólás Aktív témák