Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz lanszelot #86822 üzenetére

    Azért gondoltam hogy a 3,7 es akksit feltöltöm és az nem teszi tönkre a ledet, ellenállást, stb

    Ez nem egészen így működik, még elemmel is lehet kárt okozni, pláne egy erősebb Li-ion akkuval. Amikor elkezdtem dolgozni az egykori Gelka szervizben, alap dolog volt, hogy az elemes rádiókat labortápról indítjuk. Egyrészt beállítható áramkorlát, ezáltal is véd, továbbá már rutinból láttuk rögtön, mi a normális vagy "kóros" áramfelvétel, esetleg zárlat. Utóbbi esetben nem kínozni, hibát keresni, melegedő alkatrészek, ilyesmi.

    Egyébként ezeknél 3,7 V csak a névleges (átlagos) feszültség. Feltöltve 4,2 V és áramra nem gyengék általában. A képeden látszó kis tápmodul viszont zárlatvédett "stabkockákkal" működik (bár én nem nagyon kedvelem ezt az elnevezést, már eleve a "kockával" is vannak gondjaim, mint mértani fogalom, értelmezhetetlen magyar szokás, kockának nevezni bármit, ami nem is az stb.).

    A "bread board" már így terjedt el a magyarban, így szoktuk meg. Próbapanel létezett ugyan régen is, de nem ilyen speciális fajta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák