Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Donki Hóte #82858 üzenetére

    Nem tudod elképzelni? Pedig az emberi hülyeség határtalan.
    Kinnt terepen, konnektortól 3 kilométerre a vaksötét pusztába őrködtünk 2 hónapig.
    Szereztem egy 250W PV panelt, vettem egy töltésvezérlőt, a munkáltató rendes volt mert adott kölcsön egy zsírúj 12V/140Ah akkut.
    És volt éjjel ledes világítás, lehetett telefont tölteni, volt az őrkonténerbe éjjel világítás.
    Majd a kollégák 1 hét tökéletes működés után jelezték hogy valami nem stimmel, alig 1 órát megy éjjel a ledes térvilágítás és lemerül az akku.
    Kimegyek mondom megnézem és mit látok...,
    Valamelyik színbarom kihozott egy 2kW invertert, kávéfőzőt, erre a többiek hoztak mikrót, meg egy rezsót.
    Jó hogy nyár volt mert hozták volna az olajradiátort is meg talán a mosógépet is.

    És mivel a kollégáim 99,99%-ban egységsugarúak, a maradék mérési hiba,
    nem tudtam nekik elmagyarázni hogy az 1kW rezsó 1 óra alatt leszopja az akkut.
    "Dehát ott az nagy akku meg az inverter..! csak ezt hajtogatták.
    Meg se próbáltam velük megértetni a P=U*i defimíciót és én voltam a szemét meg nem akarom a jelzőket idézni mikor bepakoltam az akkut meg mindent egy lakatolt vasdobozba és a kijövő 12 voltot lekorlátoztam, ha 5 ampernál több volt a fogyasztás akkor letiltott.

Új hozzászólás Aktív témák