Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #41232 üzenetére

    Egyértelműen látszanak a nem japán alkatrészek és szerelés. A rózsaszín ellenállásokat régen a hazai üzletekben lehetett kapni, magyar gyártmány. Mint a hűtőcsillag is, régen a BEAG erősítőkben gyárilag is ilyet használtak.

    Végfok a Rádiótechnika újságban is megjelent ismerős panel, én is ilyet építettem akkoriban.

    Gyári készülékek egyébként nem szoktak ilyen hibákat produkálni, vagy ritka eset, azért is csodálkoztam. Házilag barkácsolt munkák viszont annál inkább, már amelyik rosszul van összerakva. Nem magával a végfokkal van a baj szerintem, egy másik is hasonlóan viselkedne, valószínűleg.

    Nekem egyébként a csillagpontos testelés vált be legjobban. Egy réz saruban összefogtam átforrasztva a szükséges mennyiségű, vastagabb fajta sodrott vezetéket, azt lecsavaroztam a fémtestre. A fémházzal ez volt az egyetlen érintkezési pont.

    Onnan egy-egy GND vezeték ment a végfokokhoz, előfokozatokhoz, hangszórókimenethez két szál is (bal-jobb). Bemeneti csatlakozók GND pontja a fémháztól szintén szigetelve, a bemenet csak a bemeneti áramkörhöz testelődhet.

    A Graetz-hídról jövő vezetékek rövid úton a pufferekre, és csak oda, onnan ágazik tovább a +/- táp a végfokokhoz.

    A táptrafó középcsapolása pedig a pufferek közös pontjára, majd onnan a csillagpontba.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák