Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    Sziasztok, akadnak egy érdekes kérdésem.

    Adott egy 2.1es hangrendszer, ami beltéri használatra lett kitalálva. Hálózatról működik. Fel szeretném használni a mély részét (egy egyszerű bandpass láda), mivel ez aktív, nem igényel erősítőt, és épp kéznél van.

    Szét is kaptam, hogy megnézzem, a tápellátást hogy oldhatnám meg a legolcsóbban. Lévén autóról van szó, itt DC 12-14.2ig terjed a feszültség. A trafóra rá is volt írva a kimenő feszültség, AC18V 1.2A és AC 6V 0.3A

    A kérdésem: elvágnám a trafóból kimenő vezetékeket, és itt kötném be a táplálást. Ráköthetek-e ide egyenáramot? Láttam a NYÁKon, a vezetékek belépési pontjainál négy diódát, gondolom Graetz híd (a panelen a négy diódának vannak közös lábaik, és két áramköri "csík" megy tovább róluk). Kell-e figyelnem a polaritásra? Minden vezeték egyforma (illetve egy-egy pár egyforma van, külön 18V (ez kék) és 6V (ez piros)). A legolcsóbban talán úgy jönnék ki, ha vennék egy univerzális laptoptöltőt (3k a Tescoban). Csak hogy teremtsek elő 6 voltot? A LM7806-nak nem sok a 14 volt?

    Kicsit noob vagyok mikroelektronikában.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák