Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    Ja-no And !

    Az a bizonyos információ egy elektro boltos koma információján alapszik. Szerinte van szürke és sárga csíkkal jelzett ferritmag, és az egyik erre, a másik pedig arra jó. Én nem tudom, mi igaz belőle, mivel nem igazán értek hozzá.
    Tehát inne, amit írtam.
    Én egyébként And véleményén vagyok, szerintem is, ha megfelelnek a paraméterek, akkor jónak kell lennie, mindegy, hogy mi lesz a funkciója.
    A folytó tekercsen egyébként zavarszűrőt értettem és természetesen a transzformátor üzemmódot nem úgy értettem, hogy ténylegesen egy két tekercsű trafót akarok használni, hanem az a bizonyos egyetlen egy darab induktivitás, ami kell az LM2678hoz, az kell nekem úgy, ahogy ott meg van adva.
    Nem galvanikus leválasztást akarok, annyira nem lenn lényeg, mivel a bemeneti feszültség 12-15nél amúgy sem lenne több.

    Ja-no

    Ezek szerint Te is foglalkoztál ezzel, illetve hasonló ICvel és az sem igazán akart szuperálni, még ha megfelelő alkatrészekkel raktad is össze?
    Ha így van, az nem jó hír számomra.
    Akkor ugyanis nem tudom, hogy érdemes e próbálkoznom mégegyszer.
    De ha érdemes, akkor ha netán jársz a Lomexben és megtennéd, hogy vszel (amennyiben akkor a tekercs téma letisztázódott), ott láttam ilyen LM2678-3.3-T ICt valami 1600Ft-ért, az is lényegesen olcsóbb, mint amennyiért én vettem itt.
    Azért is hálás lennék!

    And

    Akkor szerinted a Ja-no által talált mag is megfelelne ehez a kapcsoláshoz? És érdemes foglalkozni ezzel az ICvel?
    Az a mag ferrites e, mert a vasmag tudtommal magasabb frekvencián nem használható és a 260KHz annak számít, amivel dolgozik a tok?
    Mi a véleményed?

    Üdv. mindkettőtöknek !
    Majd csak holnap leszek már internet közelben, mára elég volt a munka, már megyek haza.

    Ui.: még egy kérdés: ezekete az induktivitásokat lehet párhuzamosan kötni a nagyobb teljesítmény érdekében?

    [Szerkesztve]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák