Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bmakszim

    senior tag

    válasz blattida #38243 üzenetére

    A filmzenei érzés nekem is megvan, pont ezért tetszik. Abszolút nincs élő hatása. Nem néztem utána, de szerintem stúdióban került rögzítésre.

  • andorra

    őstag

    válasz blattida #38243 üzenetére

    Kimaradtam a délelőtti eszmecseréből, talán így jobban is jártatok :-)
    Most viszont részben bepótolom, ezzel viszont rosszul jártok :-(
    Nem ismerem Pernye ezirányú nyilatkozatát, de nagyon nem értenék vele egyet. Persze addig, amíg valaki csak ismerkedik a klasszikus zenével, természetesen elég lehet minden műből egyetlen felvétel. Nekem, nagyon sok műből van több verzióm és, hogy mennyi, azt nem annak alapján döntöm el, hogy ki a karmester, hanem, hogy nagyon , vagy legalább elég jónak ítelem-e az előadást és emellett még a hangminőséget is. Ha több ilyennel is találkozom egy érdekesebb műből, akkor több van belőle, ha nem akkor csak egy, vagy egy se.
    Fel lehet-e ismerni, hogy ki a karmester? Általában nem, kivéve, ha valaki ismeri azt a konkrét felvételt, mert akkor egyértelműen be tudja azonosítani, ha tapasztalt klasszikus zene hallgató.
    Érdekességképpen, valamikor réges régen, élt egyszer egy nagyon tapasztalt klasszikus zene hallgató és gyűjtő barátom. Elvittem hozzá két különböző lemezt, ugyanabból a Bartók műből. Az egyiket Solti, a másikat Boulez vezényelte. Kiváncsi voltam, ha vakon lejátszom neki, meg tudja-e mondani, kik vezényelhetnek? Az eredmény nagyon meglepett. A felvételeket nem ismerte, ez a válaszából is látszott, de a Solti felvételre azt mondta, hogy szerinte ezt egy magyar karmester vezényli, amásikat meg egy külföldi. Ezt a koncert élményeire alapozta, mert Bartókot itthon, így szoktak vezényelni.

Új hozzászólás Aktív témák