Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz Toncsi #2985 üzenetére

    "Ergo a "különleges" kábel csak ronthat a hangon és csak rossz lehet..."
    Egyáltalán nem. Azt mondta, hogy a különleges kábel nem lehet jobb, mint az olcsó, egyszerű. (Mármint a legjobb különleges kábel nem lehet jobb, mint a legjobb olcsó, mielőtt valaki félreértené.)

    "Ez azért így igen merész kijelentés nem gondolod?"
    Nem én tettem ezeket a kijelentéseket, hanem, mint az az első ilyen témájú hozzászólásomból kiderül, csupán idéztem egy neves hangfalgyártó képviselőjének négyszemközt közölt véleményét (mint írtam, nyilvánosan nem is hajlandóak ilyesmit kijelenteni, elég érthető üzleti okokból kifolyólag). Kétségtelenül szokatlan vélemény, de speciel az én tapasztalataimmal is 100%-ban egybevág, szóval én pl. nem lepődök meg rajta.

    "Egyébként szerinted mitől különleges egy különleges kábel?"
    Angolul folyt a beszélgetés, és ha jól rémlik, "special, expensive cables" volt a használt kifejezés, de erre már nem tenném a nyakam. Pontosabban nem definiáltuk a dolgot, mindketten értettük, kb. miről volt szó.

    "Egy 200-300 ezres hifihez persze, hogy nem érdemes sok tízezerért (vagy százezerért) kábelt venni [...]"
    Ehhez annyit szeretnék apró mellékszálként hozzáfűzni, hogy 10 milliós hangfal, 5 milliós CD lejátszó stb. árnyékában beszélgettünk, szóval nem arról van szó, hogy nem hallottunk volna még jót.

    "Egy bizonyos szint felett már az apró dolgok is jelentősen hatnak a hangra, és akkor már nem lesz elég az olcsó kábel."
    Pontosan ennek ("van, ahova nem elég az olcsó kábel") mondott ellent a lehető leghatározottabban az általam idézett illető véleménye. De persze nem kötelező vele (vagy velem) egyetérteni.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák