Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fererencz89

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Beretvás #126888 üzenetére

    De hát azt írta, hogy van. :B A görbéket nézve (amikkel nincs gond szvsz), a kritikusabb középtartományban 3-4dB különbségek vannak, az már jelentős.

    Nem szotkam hibázni.

  • BIGi75

    senior tag

    válasz Beretvás #126888 üzenetére

    Nem naponta váltogatom, hanem akár percenként. Két különálló rendszer azonos PC forráson, így csak egy kattintás az egérrel a váltás (így nem lépek ki a 3mp-s hallási memóriából ;) )

    #126890denesdr Messzemenő következtetéseket azért ebből nem lehet levonni sztem bármilyen osztással is jelenítem meg a grafikont. Nem near field mérés volt, benne van a szoba, és mint említettem a két hangfal elhelyezése és erősítése nem azonos (dac, előfok, végfok, kábelezés sem). Másrészt sejtelmem sincs hogy méréssel mennyire állapítható meg egy hangfal hangzása.
    Mi mutatja meg pl. a színpadhatást? Valahol olvastam korábban, hogy külön mérték a magas és a középsugárzót és ha a magas előtti mérésnél a frekvenciamenet jelentősen eltért a pár centivel lejjebb mért középsugárzóhoz képest az befolyásolta, hogy mennyire tolja előre, vagy szorítja háttérbe a színpadhatást. A érdekesség, hogy a kefnél ez egy tengelyen van, a Dalinál a dupla magassugárzó miatt pedig 2 különböző távolságban. Ha valóban ez a felépítésbeni eltérés ilyen dolgokat befolyásol már érthető is a két hangfal közötti jelentősnek mondható eltérés a térérzetben.
    Vagy pl. a torzítási értékek. Meddig jó, mennyit hallunk ki? Lehet egy kissebb érték még itt-ott előnyösebb szinezést is ad a fülnek?
    Vagy ha egy 8 ohmos hangfal itt-ott lemegy 4 ohm-ra, vagy még lejjebb egy másik impedanciája pedig kevésbé ingadozik, akkor ugyanarra az erősítőre kötve hallunk ebből bármit is? Mert ez ugye teljesen más terhelést jelent.
    Vagy a a hangfal dobozfelépítése milyen, mennyire merev vagy mennyire szórja/teríti a hangot az számít hallgatói élmény szempontból?
    Meg még ki tudja mi, ami egy frekvenciamenetből biztosan nem állapítható meg...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák