Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz djlolo #92699 üzenetére

    Most feltettél egy egyszerű kérdést, amire csak bonyolultan tudok válaszolni. Így, hogy kiderült van még egy Denon DA-300-ad, akadt még pár elméletem. A CXA-80 DAC-jának hangminőségére már nem emlékszem, de a DA-300-ra viszont igen, én ezt nem tartom valami jó DAC-nak összességében. Neked gondolom tetszik valamiért, azért van meg, de ez még változhat. Szóval itt jöhet több variáció is. Első, ProJect Stream Box S2 Ultra lejátszó, DA-300 DAC, CXA-80 erősítő, ez ár/érték arányban nem valami jó rendszer, erre még később visszatérek. Második, ProJect Stream Box S2 Ultra lejátszó, CXA-80 DAC és erősítőként, ugye ennél az esetnél a Denont el is adhatod és hangminőségileg még így is lehet előrelépés. A harmadik, hogy a Bluesound Node 2i vagy a Cambridge Audio CXN V2 közül választasz és így megadatik az a lehetőséged, hogy két DAC közül is választhatsz, a lejátszóé és az erősítőé között, nyilván a Denon megint mehet, hangminőségi előrelépés itt is valószínű, variálható is. A negyedik, Bluesound Node 2i, Cambridge Audio CXN V2, Denon DA-300, CA CXA-80, itt már három DAC közül is választhatsz a hangulatodnak megfelelően, bár szerintem ez már túlzás.
    Ha az első esetet választod, vagy a negyediket, akkor ezeknél az összeállításoknál ha összeszámoljuk az eszközök és az összekötő kábelek árát, akkor már közel vagyunk egy használt, szinte mindent tudó Devialet 120 árához, ami egy nagy előrelépés lenne mind hangminőségben, mind kényelmi szempontból. Felakaszthatod a falra, egy tápkábel kell neki, két hangszórókábel, plusz nyilván két hangsugárzó, wifi és kész a rendszered. Mármint addig, míg nem cserélsz hangdobozt. ;]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Új hozzászólás Aktív témák