Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz blattida #42884 üzenetére

    Én ilyet egy szóval sem mondtam, nem is gondoltam, hogy a hegedűnek kevesebb bitje van a felvételen! :Y Én azt mondtam, hogy a hegedű EGY HULLÁMPERIÓDUSÁNAK van kevesebb bitje a felvételen! (Nem kiabálok, csak kiemelek.) Nyilvánvaló, amíg a bőgő egy hullámperiódusa "lezajlik", addig a hegedűnek "háromszáz" hullámperiódusa" lezajlik, kvázi "rajta rezegve háromszázszor" a bőgő hullámperiódusán (vigyázat metafora ez a "rajta rezegve", kérem nem félreérteni, mert jó metafora!). (No és persze az általam hangsúlyozottan leegyszerűsített modell a valóságban sokkal bonyolultabb, de ez már összefügg Auratech mondataival is alaphangokról, felharmonikusokról, burkolókról, de ez egy külön téma, én mindössze azt akartam szemléletessé tenni, hogy miért kényesebbek a magasfrekvenciák a kiolvasási hibákra [is]. Márpedig, hogy kényesebbek, az lompos közhely.) Kérem az értő olvasást. Egyébként pedig minden egyes mintavételezett bit, amely "koordinátapontok" meghatározásában vesz részt, az végső soron minden egyes éppen szóló hangszerhanghullám "koordinátapontjainak" meghatározásában vesz részt - de ez már Auratech felé megy elsősorban. Amíg a mintavételezés révén rendelkezésünkre álló hatszáz mintavételi "koordinátapont" segítségével egyetlen bőgőhanghullámperiódust kell helyreállítanunk, addig ugyanezen hatszáz "koordinátapont" segítségével háromszáz hegedűhanghullámperiódust kell helyreállítanunk - na, melyik a könnyebb, lazább feladat a készüléknek? Természetesen leegyszerűsítettem a helyzetet.

    (#42885) Auratech Hát ne korrepetálgassuk, mert ez egy külön téma!!! Hogy a hang miből és hogyan áll össze, erről beszélhetünk, de ez teljesen külön téma ahhoz a (leegyszerűsített!) modellhez képest, amivel próbáltam a kolléga számára érzékeltetni azt az egyébként közismert és logikus tényt, hogy a magasfrekvenciás hangok érzékenyebbek a kiolvasási hibákra (is)! Szintén kérem az értő olvasást! A fenti modell csak arra szolgált, amire! De nem véletlenül írtam még ebben a másra szolgáló modellben is, szinte mindenütt olyan kitételeket, hogy "nem vagy nem csak" az egységes egész meghatározásában vesz részt a bit, meg hogy "...egy-egy konkrét hangszer hangját (is)" meghatározza a bit (nem csak az "egészet"). Egy csomó helyen kitettem a nem csak-ot, meg az is-t, éppen azért, hogy az általad most idehozott félreértés ne történhessen meg. A félreértés ott van, hogy azt írod: "..nincs ilyen, hogy hegedű bitje, meg bőgő bitje." - merthogy trallala trallala... Hát már hogyne lenne! Ha nem lenne, akkor nem is lehetne visszaszintetizálni hegedűhang-utánzattá és bőgőhang-utánzattá a bitfolyamot! Azonban te azt nem vetted figyelembe (nem feltételezted a szövegemről), hogy a szövegemben immanensen is és manifeszt is benne van, hogy a "hegedű bitje" és a "bőgő bitje" ugyanaz a bit, és ugyanez a bit egyidőben "az összes többi, pillanatnyilag éppen szóló hangszer mindenféle hullámának is a bitje" mint "koordinátapont" meghatározásában résztvevő bit, hiszen bármely adott "koordinátapont" mindig az éppen egyszerre szóló összes hangszernek egy "koordinátapontja"! Mondhatni, az éppen szóló hangszerek alaphangjaiból, burkolóiból, felhangjaiból, anyámkínjából összeáll az "eredő mintázat", amely "eredő mintázatból", azaz kvázi az "eredő hullámból" veszünk "koordinátapontokat", de abban a kvázi "eredő hullámban" minden egyes "koordinátapont" minden egyes éppen szóló hangszerre IS vonatkozik, hiszen az adott "koordinátapont" rajta van az összes éppen szóló hangszer összes éppen hullámzó alaphangján, felhangjain, burkolóján... stb...! (És vigyázat, nagyon metafora ez az "eredő mintázat", vagyis kvázi "eredő hullám", kérem nem félremagyarázni, inkább megérteni akarni, figyelmesen olvasni kérem, mert jó metafora!) Így akkor érthető az eredeti metafora, vagyis modell, arra vonatkozólag, hogy a magashangok érzékenyebbek a kiolvasási hibákra (is)? Nem kell végül belemennem még a kvantumfizikába is? Vagy a kozmogóniába :Y

    Ó, de hogy éreztem, hogy megint ezzel fog elmenni a fél napom, és a végén mégis én leszek a hülye.
    Hic barbarus ego sum, quia non intellegor ulli. Na de éppen ti?! Et tu mi fili, Brute?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák