Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz andorra #34642 üzenetére

    A hifi eszközök is elég egzakt módon mérhetők és értelmes mérnöki felfogással árral egyenesen javulnak a tulajdonságok, de sajnos ennél a hobbinál nagyon sok olyan kevésbé hozzáértő is szót emel akiknek se mérnőki se zenész tudásuk nincsen mégis "baromi nagy különbségeket" hallanak két fél méteres tápkábel között, úgy , hogy lehet kétszer se hallottak élőben zongorát...
    Nem akartam senkire se ráhúzni ezt, de mégis sok ilyen hifista van. És ez egy csillagász hobbiban vagy fotós hobbiban ilyen erősen nincs jelen! (Tudom DSLR-el fotózok egy ideje és van pár komoly ismerősőm akik elismerten űzik ezt a "sportot".)

    Szerintem ezzel a hobbival az a baj (én is szeretem ezt a hobbit, de semmi sem tökéletes), hogy a marketing és a laikus emberek véleménye túl erősen hatnak rá, úgy hogy ha egy mérnők aki lehet naprakész a témában (én nem vagyok, csupán az alapok és a tudományos részek amiket ismerek) megszólal akkor biztos bot füle van és nem mond helyes dolgot... :O

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák