Új hozzászólás Aktív témák

  • Gijon

    senior tag

    válasz dgyuri0123 #113263 üzenetére

    Sima cd minőségű családi csomagom van. Nem trükközök valóban csak családtagok (6-an) használjuk. Ennek az ára személyre lebontva 375 Ft, ami fél kiló kenyér ára. Minőség szerintem: Összehasonlítva Qubuzzal normál cd minőségben 1-3 kb/s jobb volt a Tidal, amit nem hallottam ki. Tidal-ről trükkösen (ebbe nem mennék bele, + nem is legális) örökéletre letöltve ssd-re összehasonlítva a sream-mel, 2-4 kb/s-el jobb a letöltés bitrátája lejátszáskor. Picivel jobbnak érzem, de lehet, hogy csak placebo. Ezenfelül egy-egy albumnak rengeteg változata, kiadása létezik. Elég felmenni [link] ide (ez csak egy példa) és látható, hogy még a cd kiadások között is elég nagy különbségek vannak minőségben. Ha jó tudom, akkor az előadó/kiadó tölti fel a saját anyagait a Tidal és egyéb stream szerverekre, szóval nem igazán a Tidal tehet a gyengébb kiadványok minőségéről. Én a Tidal-t főleg keresésre, szörfözére választék bővítésre használom, ami bejön album szinten, azt beszerzem cd-n., sajnos nem minden kedvenc elérhető cd-n, de HDtracks és egyéb oldalakról szinte minden beszerezhető. Ennyi pénzért szinte ajándék ez a választék, aktív használat mellett. MQA-ról rengeteg vita van, lesz, elég megosztó még a hangmérnökök sem egységes véleményen vannak. Mivel nem kötelező használni, így nem is értem a viták lényegét. A Tidal is a profitból él, majd ha részvényeseknek, tulajdonosoknak szúrja a szemét és csökken a bevétel, akkor egy tollvonással kidobják és átállnak másra. A Tdal nem egyenlő az MQA-val, ők csak használják.

Új hozzászólás Aktív témák