Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz fehér_ember #106944 üzenetére

    "Bár a Sony DVD lejátszó azért nem egy felbontás bajnok"

    Valóban nem az. Ha annak a hangját tekintenéd etalonnak teszteléskor, félre is viheti az egész lánc megítélését.

    "Egy biztos, az impact Twin helyett tényleg kellene más forrást nézvi vagy használni PC-ről."

    Már régóta mondom ezt én is neked ... csak meg ne sértődj érte.. :R :)

    "Amúgy esélyes hogy elengedem a Response 1.5-öst is. Hadd vigye valaki aki nagyobb teret tud biztosítani nekik; nálam 11m²-en egy nagyon kicsit döngenek."

    11 nm valóban kissé szűk lehet nekik. De, akkor is dönghet, ha túl közel a hátsó fal és nálad tényleg nagyon közel van. Én kb. 80-90 centire (hangszóró síkja) elhúztam a hátsó faltól és elmúlt a mindent elborító mélyorgia. De, egy "tisztességes" forrás azért hozhat ám komolyabb változást, mert most egy nagyon középszerű forrással eteted a láncodat, így pl. a térérzet, vagy a "döngés" is lehet a gyengébb felbontás és a linearitás hiánya miatt. A kétutas Response-ok híresek a gyönyörű, holografikus térről, a nagyon tiszta, selymes közép és magastartományról, valamint a mélyek kidolgozottságáról, amik soha nem tolakodnak..!! De, egyébként a kétutas Respons-ok is bőven elegendő és pontos mélyet tudnak. Ha nálad nem így viselkedik, az nem a doboz hibája elsősorban,de nem is feltétlenül a szoba kicsinysége, mert az 1.5 nem egy hirdetőoszlop. Volt ennél sokkal sokkal nagyobb dobozod is és nem sokallottad a jelenlétét. Próbálj (szerintem) egy sokkal jobb dacot illeszteni a láncba. Én addig nem cserélnék semmit, amíg a dac nem képes felnőni a feladatához és nem bamba, otromba hangúvá változtat egy egyébként híresen "lineáris" hangú dobozt. :R

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák