Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #07400704 #106879 üzenetére

    BI = VI, ki hogy írja.

    B (V) = mechanikailag erôsített
    I = impulzus jellegû átvitelre optimalizált, ezek hajlamosak "világosabban" szólni, nagyobb a fûtés fogyasztása is, élettartam picit kisebb.

    Van pl. 6N6P és 6N6P-I-m is, az I szemmel láthatóan is világosabban izzik, rakéták vezérlô elektronikájákhoz használták. Szóval ezeknél kevésbé van fókusz az élettartamon.

    EB (EV) = katonai célra fejlesztett, élettartamra a legjobbak.

    Nálam 6N1P-EV-k hajtanak sima 6N6P-ket, a 6N6P-I-jeim "túl élesen" szólnak (tompább magasú rendszerben jó lehet, nálam fejessel sok már).

    Ha teheted, szerintem hagyd benne a 6N1P-ket, KT88-ból meg sok klassz van, érdemes megnézni.. (nekem két JJ-m van ezekbôl).

    Ha orosz csövet nézel, párba válogatva, újakat. Van egy romániai srác eBay-en, Röhrentest kütyüt épített, híres, csak DIY-építhetô profi csô teszter. Ezzel párba válogatott ruszki csöveket árul, kis kereséssel rá lehet találni, érdemes lehet tôle is venni.

    Normál és EV ruszkik között pici eltérés van csak hangban, az EV-re törekvés hasznos dolog. I-seket érdemes felejteni - szerintem. De próbát tehetsz velük.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák