Új hozzászólás Aktív témák

  • kunberci

    senior tag

    válasz st6969 #952 üzenetére

    Én 9 évvel vagyok nálad idősebb, és csak 2-3 éve vágtam bele a MIG fogyóelektródás hegesztésbe. Előtte 30 évig egy Hetra trafóm volt, azzal is nagyon sok mindent meghegesztettem. A hetra után lett egy MMA inverter, és utána a palackos MIG gép [link] . Én is csak magamnak hegesztgetek itthon.
    Nagyon drágák a vasanyagok, drágák az elektródák, huzalok, érdemes szépen, jól megcsinálni a hegesztéseket, ha zárványos a hegesztés, az baromi ronda. Vékonyabb anyagvastagsághoz amúgy is a védőgázos fogyóelektródás hegesztés ajánlatosabb a bevont elektródával szemben. Palackvásárlásra Siófokot tudnám ajánlani: [link]. Itt bármilyen palackot tudsz vásárolni, ami Neked szimpatikus, és választani, válogatni is tudsz. 5, esetleg 10 kg töltetű CO-2 palackot, esetleg 4,7 m3-es (20 literes) corgont, ha kevert gázzal szeretnél hegeszteni. Itt fogod majd tudni cserélni is a palackokat mindenféle bérleti díj nélkül is. Egy 10kg töltetű CO-2 palack 2-3, vagy több évre is elegendő lehet számodra. Azért gondolom, hogy érdemesebb most kiadni egy kicsit többet a hegesztőgépre, palackra, mert szebb varratokat fogsz tudni készíteni, jobban megjön majd a kedved a hegesztéshez. Nyilván ha nem akarsz palackot venni, vagy csak később, akkor azokkal a gépekkel is tudsz porbeles huzallal hegeszteni, amiket linkeltem. Bármennyire is drágának tűnnek azok a gépek, még mindig az olcsó kategóriához tartoznak. Ha érdekel a palackos dolog, akkor priviben küldök képet CO-2 , corgon palackról, ami szerintem jó méret, meg a masináimról.

Új hozzászólás Aktív témák