Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    segítség. itt ülök egy 80gigás vinyóval, ami nem pörög fel, BIOS nem látja.

    lehet vele valamit kezdeni ilyen esetekben otthon is vagy erre keresztet lehet ventni?

    kábelek rendben vannak, mmint az ide és a molex.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    azt hiszem baj van...

    van egy terás seagate vinyóm, 2008decemberi, amit nem lát a bios. eddig is csinált mókás dolgokat (eddigis kétszer eltűnt), de a kábel kihúzása és visszadugása eddig mindig megoldotta a problémákat. na, most nem.

    a lap egy giga p35 ds4, kábeleket másik vinyóval teszteltem, szintén rendbenvannak. végigpróbálgattam a táp (chieftec 360) mindhárom kábelsorán (ide1, ide2, sata) és az alaplap vagy 4 portján. a másik WD 500 green mindről megy, ez semelyikről. próbáltam egyedül és társaságban is.

    vész esetén még a régi celeronos rendszerrel is megpróbálom egy p4p800s x lappal (szvsz felesleges, ha laphiba lenne a WD se menne), más tápom viszont nincs itthon (az adatlapon lévő fsp 3 hét múlva lesz elérhető).

    felpörög bootnál, tehát áramot azt kap. sőt, annak ellenére h bios nem látja amig megy a gép kap áramot. kábelből végigpróbáltam hármat, a másik vinyóval mind oké, na ezzel nem.

    vagy semmit nem lát belőle a bios, vagy a biosban bugot okoz, értsd a mellette lévő vinyó neve "Samsung" helyett "None sung", WesternDigital helyett "None rnDigital" lesz, tehát az első öt karakter a normál helyett "none "ra változik, de ilyenkor se jelenik meg ez a vinyó. ez néha előjön, néha nem.

    a health állapota három hete lecsökkent 99%ra, aztán maradt annyi (nem tudom miért, furcsálltam, de az életartalmát továbbra is 1000 nap fölé becsülte a mérőprogi). hőfokok lakásban 15-20 fok körül, vinyóra pedig egy 120as venti tolja a hideg levegőt, szóval meg nem sült (35 fok fölé sose ment, pedig ez a széria raptorokat megszégyenítően melegszik), le nem esett. vigyázva rája volt. tehát a SMART semmit nem jelzett (és itt vagyok baromi ideges, mert volt már egy 640es samuval bajom, de ott a smart bejelzett és utánna még bőven volt időm mindent lementeni)! oprendszer win7 build 7068 (nem volt időm RCre átállni utóbbi hetekben). a bootvinyó is ez lenne. egy 50 és egy 900gigás stripe volt rajta. március óta napi max 5-10 órákat ment, előtte 7/24ben használtam (de bootvinyó akkor még nem volt).

    garisnak garis, de külföldön vagyok... szerintetek lehet ezzel még valamit kezdeni? a családi fotók is ezen vannak (minden más pótolható), szóval kissé mérges vagyok... esetleg valakinek volt már hasonló tapasztalata? javaslatokat, hozzászólásokat, ötleteket előre is köszönöm...

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz proci985 #10885 üzenetére

    fejlemény:

    vinyó seagate barracuda rev11
    továbbra is felpörög

    rádugtam a cerkára, a p4p800s-x se látja. a WDt ez a rendszer is látja. kábel jó. ha rá van dugva a WD mellett, akkor a WDt se látja.

    a giga p35-ds4en ha masterre van dugvaakkor egyik satás vinyót se látja, ideseket viszont gond nélkül, ha slavere van dugva akkor None bugot csinál. lila (tehát esata) csatin a többi vinyót látja helyzet van. mindkét lapott felpörgött.

    ötletek?:)

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz liksoft #10888 üzenetére

    igen, a képek egy példánya szarvashiba... de, szerintem másik vinyókról még talán vissza tudok menteni belőlük... (reménykedő smiley).

    :O. és ha azt vesszük, h azért vettem boltba garisat meg jófajta seagatet, mert előtte a samuval gond volt... azért a smart nem jelzése valljuk be erős volt (asszem megyek is át a megbizhatósági topikba adni a seagatenek egy hatalmas feketepontot ezért).

    a választ pedig köszönöm :R

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Kernel #10894 üzenetére

    köszi a további információkat. igazából nekem jó dolognak tűnt, de ha ennyire rossz a hatásfoka...

    alapvetően a feszegetés stimmel.

    18 pcs év alatt volt pár vinyóm, de eddig a legrosszabb széria is kibirt 2-3 évet (átlag 5 év körül). most meg 6 hónap alatt ez már a második elvesző HDD... és mindez minőségi tápokkal és nagyon jó szellőzéssel (ilyen pár éve még nem sűrűn volt, kazán vinyók annál inkább).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    kissé bajban vagyok azt hiszem (topik tekintetében pedig reménykedem jó helyen kérdezek):

    van egy 160as vinyóm, ami darabolva volt egészen ma délutánig 6-110-32es szeletekre, ilyen sorrendben.

    a 6os on egy xp volt, a 110esen adat, a 32esen egy win7. mindhárom NTFS, utóbbit a win nem engedte formázni.

    úgy döntöttem a 6gigás xpnek kevés a hely, a 32es partícióra pedig nincs többé szükség.

    elővettem a paragon partition manager 2011et. 32es partíciót felszabadításra ítéltem, és úgy döntöttem, hogy ha már a 32es partíciót fel kéne szabadítani, akkor már kapásból a vinyó elejére is csaphatja a 6gigás szektor után (utánna már csak egy szélesítés, és kész is a művelet, gondoltam én).

    a paragon lefutott, gép újraindult. jelen pillanatban a 6gigás szelet megvan. a 32es részre a win unformattedet ír, a 110es pedig elvileg ott van, csak RAW. innentől computerben sem látom.

    namármost, a helyzet jelenleg így néz ki:

    a Disk2ről lenne szó. az F és H meghajtókkal.

    a 110esről az adatoknak meg kéne maradniuk. kérdés, hogy simán hozzácsatolom a 32es részt a 6oshoz/megformázom a 32es részt, vagy valamit trükközni is kell, hogy a 110es részen megmaradjon az adat. vagy, ha már az adat elveszett, akkor van e mód rá, hogy a partícióstábla visszaállításával az adatokat visszanyerjem. a vinyóra semmit nem írtam, tehát elvileg az adatoknak ott kell lenniük.

    segítséget szeretnék kérni, hogy ilyenkor mit lehet csinálni. kissé meg vagyok ijedve, szó se róla, viszont az adataimat nem szeretném elveszteni. azért nem az adatmentős topikba írtam, mert reménykedem, hogy csak a lemez közbeni unallocated sector kavart be és nincs nagyobb baj.

    hozzászólásokat előre is köszönöm mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz liksoft #15426 üzenetére

    szakember sajnos nem játszik, itt a világ végén lakok, külföldön. adatok... hugom nem emlékszik mennyire fontosak, de a nagyrésze megvan. viszont nem emlékszik pontosan, tehát ha menthető, akkor jó lenne megoldanom a problémát:)

    hát, ez volt az utolsó, hogy mentés nélkül particionáltam:(.

    szabad hely megvan.
    adatmentőnek mit ajánlasz?

    ez a gép (gigabyte p35-ds4) kezeli a 120 giga fölötti lemezeket is (van bent egy 931gigás partíció is), viszont a másik (asus p4p800s-x), amivel a particionálást csináltam lehet nem tud 48bites LBAt.

    köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz liksoft #15429 üzenetére

    köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz liksoft #15429 üzenetére

    sikerült a mentés, marad a particionálás.

    köszönöm a segítséget.

    és mindenkinek, aki a partcióméreteket állítaná: előbb legyen biztonsági mentés, utólag nagyon sok ideig tart visszaszedni az adatokat még erős gépen is (getdatabacket általánosságban a vinyó (és néha a ram) fogja vissza, de volt egy gigás file, amin három órán át müttyögött tiszta CPU limittel 2.4en). olyan 6 óra volt visszaszedni az 55giga adatot, további 32 óra pedig elment a programháttér/hardver megoldásával. és akkor még nincs kész a gép, namármost ha fél kettőig nem vagyok kész, akkor 60 órás állást jelent az eredetileg tervezett 6 helyett (itthoni gép, de akkoris, mindkét asztalin kb 24órája adatmentés megy amikor itthon vagyok). ja és persze én meg ahelyett, hogy felfúrtam volna a hifit a helyére még mindig ezzel szívok, ez sem elhanyagolható.

    végülis ez jó tanulópénz. saját hibából particionálás miatt még nem vesztettem adatot, hát most ennek is eljött az ideje.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák