Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz DjPremier #7578 üzenetére

    Ahogy Liksoft is mondta, az a kiterjesztett, majd azon belül a logikai partició keverhette meg a dolgokat

    Én is jártam már így, csak a totál reinstall segített, Kellett venni egy másik hdd ét az adatoknak.

    Ami ok lehet, hogy miért cserélődtek meg:

    Amikor telepítetted az xp ét , egy másik particióra, amit frissen akkor készítettél, abban a pillanatban amikor bebootolál a korongról, akkor a korábbi partició a C: nevet viselte, függetlenül, hogy volt - e rajta rendszer vagy sem.
    Csináltál egy újjat, ez ebben a pillanatban a D: nevet kapta.

    Lévén, hogy a Windows Rendszer képtelen bootolni kiterjeszett/logikai particióról a már meglévő elsődlegesre tette az induláshoz szukséges dolgokat.

    Hogy miért lett logikai, partició az rejtély számomra, nem tudtam rájönni, de ezen én is átmentem.
    Az xp és a vista lemezkezelés, particókezelési különbségét tippelem mögötte.

    Az xp telepítőnek ugye nincs grafikus felülete, ezáltal az sem látszik rajta, hogy a létrehozni szánt partició hova kerül.

    Úgy lehetett volna elkerülni a betujelek kavarodását, hogy az xp telepítése elött amikor létrehoztad, / formáztad a particiót, a 40 Gb osat a kép alapján, akkor ujra kellett volna indítani a gépet, hogy észrevegye magát, ez nekem bevált, akkor amikor kizárólag xp ét használtam.

    Vista után, az xp ét csak úgy tudtam ugyanarra a hdd re, ugyanoda feltenni, hogy teljesen töröltem mindent, és az xp boot cd használatakor semmien partició nem volt a hdd én.
    Valami oknál fogva az xp nek nem tetszik a vista által létrehozott partició az install elött / közben, az okát nem tudom.

    (#7573) liksoft
    Sorry, de nem látok más utat a totál ujraparticiónálás és formaton kivül.

    Amit írtam, próba szerencse játék, megköveteli az adatok biztonságbahelyezését !!

    (#7580) DjPremier

    Olvasva a legfrisebb postodat, ezesetben kölcsön kéne kérni egy HDD ét amire átmented a cuccokat.

    Sajna más mód nincs rá, összekutyulodott a particiós tábla.
    Amit jelenleg extendetnek azon belül logikainak jelez, Ha ezt vista alol néznéd meg, ott rendesen jelenne meg, legalábbis így rémlik.

    Még szerencse, hogy eléred a dolgokat. . .

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák