Új hozzászólás Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    Sziasztok, lehetséges, hogy meghülyül egy HDD vezérlője és false értéket mutat a SMART?

    Pár hónapja kezdődött. Bejelzett a Windows és a HDSentinel, Crystal Disk... "A Windows lemezdiagnosztika S.M.A.R.T. hibát talált...". Raw Read Error Rate-re hivatkozva, Kondíció 0% lett.
    Utána kb 10 különböző tesztet futtattam többféle programmal, minden szektort átnéztek és semmi hibát nem találtak. Sőt a kondíció is visszaállt 100%-ra.
    Semmi működésbeli hibát nem érzékeltem, nem lett lassabb sem a lemez. Használtam tovább. Kb 1-2 hónap múlva megint jelzett ugyanígy. Újra teszteltem, kondíció is visszaállt.
    Teszteltem Linux és HirenBCD alatt is...ott sem volt hiba.
    2-3 hónap hiba nélkül ment, majd tegnap egy újabb jelzést kaptam.

    Simán üres járatban, csak a rendszer (Win7) fut. Olyankor egyáltalán mi olvassa ilyen intenzíven a lemezt, ha nincsenek olyan háttérfolyamatok, nem keres frissítést, indexelés tiltva stb?
    Ilyen olvasási hibákat nem pl másolás közben szokott jelezni?

    Ma jobban megfigyeltem, bekapcsolom a gépet és a RRER adat értéke elkezd növekedni, majd amikor elér egy bizonyos számot, akkor jön a jelzés, aztán lenullázódik és kezdi újra.
    Az a furcsa bármikor jelzett és elindítok egy tesztet, azonnal visszaugrik a kondíció és a RRER értéke is 100%-ra, mintha semmi sem történt volna. :F

    Most direkt nem indítottam semmit, üresjáratban van a gép. 273 milliónál tart a számláló.
    Vajon meddig jelezne, ha nem indítok el egy diagnosztikát, ami azonnal lenullázná?
    (mentettem az adatokat és cserélem a lemezt, de akkor is zavar, hogy látszólag semmi hiba, csak egy jelzés)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák