Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Hali! Ma vettem egy laptopot, előtelepített oprendszerrel. Egy rejtett partíción van a rendszer, onnét egy gombnyomásra vissza lehet állítani a gyári állapotot, a friss win7-et a driverekkel. Ezzel nincs is baj, csak ugye visszaállítás esetén az egész rendszerpartíció felülíródik. Úgy gondoltam, hagyok a rendszernek egy 150 Gb-os partíciót, aztán marad egy 500 az adataimnak. Aztán helyreállításkor csak a rendszerpartíciót állítja vissza. Bebootoltam egy Live xp lemezzel, és próbáltam több partícionáló programot. A rendszermeghajtóból le tudom csípni az 500 megát, de nem tudok a lecsípett helyen új partíciót létrehozni. Valami nincs szabad MBR hibaüzenetet dob a Partition Wizard nevű program. Próbáltam a WIn7 lemezkezelőjével zsugorítani a partíciót, de csak kb. felezni engedné. Lefuttattam defragmentáló programot, mutatja hogy adatok vannak a lemez közepén, áthelyezhetetlenek. Megnéztem, a windows rendszer helyreállítójának a fájljai azok.
    Szóval nem tudom, meg tudnám osztani valahogy azt a meghajtót?
    Lenovo gép, elől van egy 200 Mb-os, aztán a 650 Gb-os, és a végén két 20 Gb-os, az egyik rejtett, a másikon vannak a driverek. Ugye a 650-est szeretném osztani 150/500 Gb formában, remélem a gyári helyreállítás működne így is. Valakinek javaslata?

Új hozzászólás Aktív témák