Új hozzászólás Aktív témák

  • pocok28

    tag

    Üdv Szakik!

    Van egy nagy problémám. Illetve több is.

    Van egy Samu HD103UJ 1TB-os vinyóm. 3 partició volt rajta.
    Először eltűnt 1 partició, majd mégegy.
    Gondoltam, hogy a Get Data Back-el majd egyszer lementem az adatokat, de ezen nem voltak fontos anyagok, így azóta sem foglalkoztam vele.

    Tanulva az esetből:
    A következő biztonsági merevlemezemen csak egy particó lesz.
    Így is lett.
    Vettem két Samu HD103SJ 1TB-os vinyót.
    HD Sentinellel csináltam rajtuk Destruktív írás és olvasás tesztet.
    Az egyiken talált egy badszektort. A másik tökéletes.
    Rámentettem az egyikre minden fontos anyagot, majd erről egyben átmásoltam mindent a másikra.
    Múlt héten kellett anyagot leszednem a vinyóról.
    Megdöbbentem, hogy a W7 nem ad neki meghajtó betűjelet.
    Új meghajtóként látja, inicializálni akarja!
    Szerencsére a másik vinyó (a badszektoros) jó.
    Tegnap vettem egy 1TB-os Hitachi Deskstar 7K1000.D (HDS721010DLE630)-t, hogy erre átmásoljam az ép vinyóról a cuccokat. A rosszat meg majd utána leformázom.

    Jelenleg 2 rendszervinyó van a gépemben.
    Egy régi 750GB-os Samu 753LJ: 3 partició és W7 32bit-es op.rendszer
    Egy újabb 750GB-os Samu 753LJ: 2 partició XP és W7 64bit-es op.rendszer
    Szükség volt a munkám miatt Xp-re, majd ezután kb. 4 hónapja felraktam rá a 64bit-es W7-et, hogy kiváltsam a régi 3-4 éves 32 bites W7-et (eléggé lassú már szegényke).

    Szóval. Az új Hitachi vinyót a 64 bites rendszeren akartam beüzemelni.
    Mikor elindult a Win érzékelte a vinyót, és feltelepítette az illesztő programját.
    A lemezkezelőben is megjelent, viszont nem ugrik fel az ablak, hogy inicializálni kell a vinyót. Csak tulajdonságokat lehet megtekinteni. Formázni nem.
    Próbáltam a reck nélkül is, de úgy sem jó.

    Erre jött az ötlet, hogy megnézem a régi 32 bites W7-en.
    Itt minden rendben van. Tudtam inicializálni, amit meg is tettem, de nem formáztam le, mert kíváncsi voltam, hogy a 64 bites rendszer ezek után már látja-e.
    Most már látja. Itt csináltam a gyorsformázást, majd HD Sentinellel egy gyorstesztet.

    A munkám a 32bites rendszeren van, ezért erről csináltam másnap a destruktív írás-olvasás tesztet a Hitachi-ról (közben dolgoznom kellett). Rendben lezajlott, minden szektor jó.
    Ekkor veszem észre, hogy nincs meghajtójele. Irány a lemezkezelés, és felugrik az ablak, hogy inicializálni kell a vinyót. :W
    Ezt megtettem, és most itt gyorsformáztam le.
    Ezek után már nem bízok benne, hogy rámásoljam a biztonsági mentéseimet.

    Hogy lehet az, hogy a 64 bites rendszeren nem lehetett inicializálni a winyót?
    Ha nincs 32 bites rendszerem vittem volna vissza a boltba?!
    Lehet az a probléma, hogy ez SATA3-as? Az alaplap GB GA-EP43-DS3 LGA775 socket.
    Mit tegyek ezek után, hogy megbízható legyen a vinyó? Nem szeretném, ha erről is eltűnnének az adatok. Csináljak teljes formázást?
    Hogyan tűnhetett el minden adat a Samuról?

    Boccs a hosszú fogalmazásért, de így remélem érthetőbb a problémám.

    Kérem segítsetek!

    Előre is hálás köszönetem!

    „A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

Új hozzászólás Aktív témák