Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peltár

    aktív tag

    Sziasztok!

    Csikosmalac irányított ide azt mondta itt van leírás hogy az ő általa használatra javasolt triót beállítsam telepítsem
    MPC-HC + LAV filter + MadVR. Ezek nekem már letöltve a telepítésre, beállításra várnak.

    A topic összefoglaló jó nekem erre a célra ha: Erős PC + Samsung Full HD 1080P monitor
    Nvidia GTX 1060 6GB videó kártya. Eddig mindent VLC-vel játszottam le de néha a jobb minőség miatt töltenék le FHD filmet erre írta Csikosmalac:

    "A HDR-t nem támogatja a monitorod, de ez nem probléma, mert a HDR-t elég profi módon lehet SDR-be tone mappingelni, így nem lesz fakó, sőt bizonyos esetekben akár még szebb is lehet a végeredmény mintha az SDR 1080p release-t használnád, főként hogy az UHD videók mindig a legújabb transzferből vannak, az SDR anyagok pedig sokszor elavult gyengébb forrásból."

    Tehát nincs TV! Jó nekem az összefoglalóban leírt beállítás, vagy erre a MPC-HC + LAV filter + MadVR. combóra van más beállítási leírás itt a fórumon amit javasoltok hogy az alapján telepítsek? Amatőr vagyok a témában, eddigi pályafutásom során BS player, VLC, MX player,
    Windows okosított média player elég volt mindenhez. Az utolsó években simán a VLC is, de a
    FHD hdr rendes nem fakó lejátszása már gond.

    Köszi!

  • Peltár

    aktív tag

    Közben megkaptam a hiányzó kiegészítő beállításokat is Csikosmalac fórumtárstól, ettől függetlenül ha valaki szintén PC + 1080P monitor + Videokártya néz Full HD HDR vagy HD HDR filmeket és van jó ötlete, tapasztalata, javaslata linkje azt is szívesen elolvasom!

  • Peltár

    aktív tag

    válasz Joshi #31868 üzenetére

    A történet annyi hogy néha véletlenül, figyelmetlenségből, vagy mert mondjuk nem volt csak
    2160p fent jó minőségben letöltöttem azt. Kíváncsi voltam hogy mit lehet tenni ebben az esetben, azaz nekem jó lett volna az, ha a VLC vagy akármi, valami plugin segítségével az én elmaradott eszközömön lejátszaná színhelyesen az adott tartalmat.
    Persze nem lesz se HDR minőség meg 2160p se, csak játssza le azt kész, ne kelljen még egy verziót letöltenem és vissza. Tehát kivételes esetekben töltenék le UHD HDR formátumot, ha nincs 1080p vagy nagyon gyatra, nem állandó jelleggel mert felesleges, konvertálgatni sem akarok mert mondjuk a jó minőségű 1080p 18GB helyett letöltöm a 2160p HDR 30GB formátumot és majd konvertálgatok hogy mondjuk 2% szebb legyen a végeredmény a 2160p javára. Nem nem. Tudom hogy kéne 4K HDR+ DV TV vagy 4K HDR+ DV monitor azt akkor van értelme a 2160p UHD HDR tartalomnak. Erre írta nekem Csikosmalac, ha már így jártam
    nem kompatibilis a monitorom, se a felbontásom, de letöltöttem a HDR filmet, hogy a VLC az nem fog megoldást nyújtani, és ha meg akarom nézni akkor ezt a hármast MPC-HC + LAV filter + MadVR javasolja és esetleg járhatok úgy hogy a UHD HDR még szebb is lesz HDR-SDR konverzióban, mint amit 1080p találtam. Tehát csak végszükség esetén töltenék mást mint 1080p.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák