Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz hjtz4t3wrseg #29310 üzenetére

    Ebből nekem úgy látszik, hogy a HDR és DV is hasonló jelenleg, mint ami a 3D-vel történt. Vevőcsalogató, látványos új technika, amiben meg is volt a potenciál, de így a végére már kiderült, hogy alig készültek olyan filmek, amik rendesen ki is használják a lehetőségeit. Ez is a tartalom gyártók hozzáállásán múlott persze. Mára már szinte felesleges a nagy Hollywoodi produkciók 3D-s változatával próbálkozni, mert annyira gyengék és jobban jár az ember a 2D-s változattal. Azért ennyire nem gondolom, hogy rossz a helyzet a HDR-ekkel, de mint a fentebb említett teszt is bizonyítja, hogy az utómunka minőségén is nagyon sok múlik, így a HDR, meg a DV plecsni sem garancia semmire.

  • PuMbA

    titán

    válasz hjtz4t3wrseg #29310 üzenetére

    " 2019-ben már ne szemcsés,mosott képet kelljen nézni a túlárazott,méregdrága megjelenítőkön ! Holott a technika tudna jobbat is leadni(lásd üzletekben a vevőcsalogató káprázatos bemutatók)"

    A profi eszközök és az ehhez kidolgozott munkafolyamatok nagyon lassan változnak - ez igaz minden területre az életben. Volt régen a filmszalag, 90-es évek végén jött a digitális 2K és még most kezd elterjedni a digitális 4K. A TV gyártók meg el akarnak adni TV-ket évről évre, szóval nem tudnak mit csinálni, mint nyomni ezeket a demókat meg a képjavító algoritmusokat, mert egyébként semmiféle tényleges változás nincs a forrás oldalon, azaz a filmkészítőknél. A szemcsés kép egyébként nem jelent rosszabb minőséget, csak más stílus.

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz hjtz4t3wrseg #29310 üzenetére

    Ja, ahogy írja Pumba az a szemcsés kép sokszor szándékos is. Ha jól tudom erről az infókat ez még a klasszikus filmes korszakból maradt meg, ahol még mindent filmszalagra rögzítettek és ez ennek volt a természetes "mellékhatása" (film grain). Ami aztán beépült a files köztudatba és stílusjeggyé, filmes eszközzé vált. Tehát egy mai digitálisan rögzített film esetében is sokszor utólag szemcsésítik a képet, amolyan "művészi megfontolásból".

    A TV-kben, lejátszókban és ahogy tudom még pl. a MAdVR-ben is szoktak lenni különböző "képjavító" eljárások, amik direkt ennek a mértékét csökkentenék. Ilyen van pl. a HiMedia-kban is az Imprex képjavító motor részeként. Persze ez néha elég erős beavatkozással jár az eredeti kép összetételébe, ezért pl. nekem nincs is igényem rá. Amennyire csak lehet, szeretem a legeredetibb minőségében látni a képet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák