Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Fandango #23065 üzenetére

    Bocsánat félreérthető voltam. :) Ezek nem az én beállításaim, én csak érdeklődtem mivel rendre ez a kép fogad ha rákeresek az adott kifejezésre, de így már világos a történet... :R

    ...ellenben a képpel, ami sajnos egy picit sötét! :W
    Szóval filmnézéskor azt vettem észre, hogy a sötétebb tónusoknál a kelleténél feketébb, sötétebb a kép.
    Ha világosítok a TV-n (45 to 55) akkor már elfogadható, viszont minden egyéb alkalmazásnak (desktop játék etc) már sok. Egyelőre nincs kalibrálva a TV (Samsung 55H6500) de az ajánlott beállítások mellett minden egyéb forráson és alkalmazással rendben van a fekete.

    Amit első körben kipróbáltam az a madVR/devices/Samsung TV/color & gamma brightness szabályozása. Itt pontosan 10-et adtam a fényerőre (hasonlóan mint korábban a TV-n) és úgy tűnik kielégítő, probléma megoldva. DE
    Azért felmerül bennem a kérdés, hogy az alapbeállítások mellett kapott sötét képet minek köszönhetem? Érdemes máshol keresnem a "hibát" esetleg lapul a madVR-en vagy az MPC-HC-n belül opció amit elfelejtettem korábban kipipálni?

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Új hozzászólás Aktív témák