Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgery

    őstag

    válasz Lord Dragon #79494 üzenetére

    Hűtőkhöz:

    Én még az AEG-et (electrolux drágább kategóriája - de nem feltétlen van különbség) is tudom ajánlani az Samsung mellett.
    Mindkét fajta hűtőm van, egyik se ment még tönkre. A samsung 7 éve van meg, több költözést is meglélt, kb ütve vágva volt (kazános másodlagos hűtő) - többször nyitvafelejtett ajtóval (ilyenkor jól bejegesedett a mélyhűtő de azt is simán leolvasztotta utána ) stb.. aztán még mindig hibátlanul üzemel :) Olyasmi mint ez a típus: SAMSUNG RT43K6330SL

    Az AEG SCT71800S1 meg beépíthető - amúgy hibátlan és jó cucc, néha azért hangosabb mint az elváható lenne de nem vészes. 6 éves, szintén semmi baja.

    Mosogatógépekhez:

    Ebből is AEG-em van F65412IMOP, ez 7 éves és még semmi baja nem volt. Pedig néha félrepakolt szűrővel üzemelt (így aztán a fúvókákat lehetett takarítani...).
    Továbbá nagyon ritkán teszek bele sót, öblítőt meg mégritkábban - hozzátéve, hogy itt 7-es keménységű a hálózati víz, szóval nagyon nem is kell.
    Talán tisztíthatna szebben..
    Régebben még sok időm volt, így lemértem pontosan mennyit fogyaszt, itt van egy táblázat róla.

    Szüleim ~20éve siemens mosogatógépet használnak, szűrőt évente tisztítanak, semmire se figyelnek, egyszerűen használják - még mindig hibátlanul üzemel. Számomra csoda, hogy a szivattyúja hogy nem adta még fel.

    A miele vonalhoz mosgatógép téren: egyik megrendelőnknek mindene Miele. Mondta, hogy a mosogatógép 5 évet bírt, elszállt egy tömítés és kinyírta a gépet.
    Mit mondott a szerelő? Hát hogy a tömítés nem bírja a zsírt, mielőtt zsíros dolgot tesznek a gépbe előtte takarítsák le róla. Nonszensz.
    Emberünk amúgy úgy volt vele, hogy szerinte teljesen jó hogy 5 évet kibírt, szerinte az korrekt. Szóval az utódja is miele lett...
    Az én szememben a miele minden szempontból hátul kullog már a sorban. Többszörös áron megveheted a kevesebbet tudó, semmivel sem tartósabb termékeiket. Én korábban a sütőin akadtam ki, hogy az electrolux úgy húzott el mellette tudásban és minőségben töredék áron, hogy nem értem még ki vesz mielét.

    Egyébként sűtőből és főzőlapból is aeg-et használok 7 éve, mindkettő hibátlan mai napig, pedig tényleg sokat van használva.

    Porszívóhoz pedig végül a Dyson V15-öt rendeltem, kíváncsi leszek mit nyújt.
    Ahogy néztem külföldön nem számottevően olcsóbb, és itthon ~ a dyson hivatalos kereskedés a legolcsóbb ahol hivatalos garancia van rá, az olcsóbb helyeken egyiknél se gyári garanciát adnak ahogy látom.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Új hozzászólás Aktív témák