Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!

    Porszívót keresek és nem jutok dűlőre, így tapasztalati tanácsot kérnék döntéshez.
    Hogy építsem is a fórumot le is írom aktuális tapasztalatomat egy Xiaomi truclean w10 ultra wet dry vacuum - al kapcsolatban, ahogy látom itt még nem volt szó róla.

    Még tavasszal vettem, igazából pont ilyen felmosós porszívót kerestem, minden benne volt ami kellhet. Porszívózik, felmos, automatán takarítja és szárítja magát, vizet is utántölti és forró! vízzel most fel. Nincs még egy ilyen gép a piacon, de mint rá kellett jönnöm okkal. Épp most fizetik vissza az árát, 3x volt szervízben, legutoljára javítani sem tudták már. Többször volt a szervízben mint itthon...
    Amikor épp üzemelt akkor egyébként nem volt rossz, tényleg egész szépen kevés vízből felmosott, padlón egész jól porszívózott (szőnyegre ~ használhatatlan), az öntisztítás és szárítás is alapvetően jó volt - bár a szűrőjét nem szárította meg (viszont a dokkolóban volt egy tároló ahova át lehetett tenni és ott is volt szárító ventillátora).
    Szóval alapjaiba véve jó ötlet volt maga az eszköz, viszont sokszor nem töltötte magát dokkolón és szinte mindig pár takarítás után összecsinálta magát, lemerült és többet nem kelt életre. Akkut cseréltek benne ilyenkor, resetelték és ismét ment 1-3 takarítást és előről.. Javaslom senki, soha ne vegye meg ha jót akar (főleg mert a TMX szervizeli..)
    Amennyire amazonos hasonló porszívókat átfutottam, ezeket nagyjából egy kínai gyártó készíti picit eltérő design-al, de nagyon szembetűnnek az azonos piktogrammok, kezelőgombok, nyelvválasztó opciók stb. - tehát tuti ugyan az készíti mind mindegyik márkának. És hát aznok kommentek amazonon, akik 1 évig használták szinte mind azt írják hogy tönkrement, főleg úgy mint az enyém - az akku a gyenge láncszem.

    Tehát e helyett keresek valami mást.
    A legjobb lenne ha fel is mosna, de úgy látom itt max a philips aqua trio 9000-res jöhetne szóba - és ott is szinte olyan macerás az egész mint ha kézi erővel mosnék fel.
    A Samsung Bespoke Jet -nél lévő felmosóra pedig mindenki azt írja, hogy szinte gyári korában sem spriccel már vizet a tartály.

    Esetleg más, ami fölött átsiklottam?

    Ha ilyen nem létezik még, akkor olyan akkus kézi proszívót keresek, ami szét is szedhető és morzsaporszívóként is üzemel.

    Én ezeket találtam, ezeknél mi a vélemény?
    - Samsung Bespoke Jet - tetszik, hogy a dokkoló kiüríti a porszívó tartályát automatikusan, meg elég szép gép. A vacuumtester.com-is erősen ajálnja ezt.
    Viszont elég drága...
    - Electrolux EP81U25ULT - legalább nem annyira drága, van már electrolux konnektoros porszívóm és nagyon szeretem mert erős és halk és már vagy 6 éve üzemel gond nélkül.
    - Philips aqua trio - kérdéses, hogy maga a felmosó része ér e annyi plusz pénzt amennyivel drágább mint az electrolux.. És van bőven negatív komment is rá amazonon.
    Számomra még ultragáz kategória, hogy a dokkoló nem töltős, mindig magadnak kell beudgni azt :/
    - És persze a szokásos dyson-ok.

    Amire használva lenne: főleg fa és laminált padló takarításra. Kutya is van, jó sok szőrt hullajt. Pókok mennyezetről leszedése is gyakori, morzsaporszívónak is sokat lenne használva.

    Mit javasoltok erre?

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz ribarszki #79444 üzenetére

    A xiaomi felmosósat is anno 290e-ért vettem, az már igazából majdnem dyson top szint, szóval beleférni belefér.
    Csak jobb szívvel adtam ki ennyit azért, ami mosni is képes - itt pedig ugye csak porszívózni fog tudni.

    Dyson-ból melyiket érdemes venni? A weblapon nem találtam összehasonlító gombot. miért is lenne :/

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz pjen #79447 üzenetére

    Picit böngészve látom, hogy már van mop fej is hozzá hivatalosan, csak épp még nincs európában belőle :(
    Nem tudjátok, hogy mikor lesz kapható?
    Úgy látom, hogy ez a fejet ráadásul rá se lehet tenni a korábbi porszívókra, szóval mindenképp újat kell venni hozzá :(

    Esetleg ezt próbálta már valaki mennyire jó?

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz BB9000 #79453 üzenetére

    A fruugo mióta magyar? :D
    Egyébként onnan óvatosan rendelj, én nyáron pl. könyvet rendeltem, sose kaptam meg - nagy nehezen visszaszereztem az árát.
    Nem hiába olyan olcsó ott minden, a legtöbb nem is létezik.

    Köszi az infókat, akkor asszem marad a Dyson. Kár, hogy még nem kapni európában a felmosós változatot - de még angilába sem találtam belőle.
    Szomorú, hogy nem kompatibilis az új felmosó fej a régi eszközökkel, így ha most megveszem a legdrágább változatot, akkor sem fogom tudni fejleszteni csak teljesen új vásárlással :(

    Japánból lehet amúgy rendelni, 350e-ért, de arra még jön vám és gondolom áfa is, annyiért már nem éri meg - főleg hogy garancia is kérdéses.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz Lord Dragon #79494 üzenetére

    Hűtőkhöz:

    Én még az AEG-et (electrolux drágább kategóriája - de nem feltétlen van különbség) is tudom ajánlani az Samsung mellett.
    Mindkét fajta hűtőm van, egyik se ment még tönkre. A samsung 7 éve van meg, több költözést is meglélt, kb ütve vágva volt (kazános másodlagos hűtő) - többször nyitvafelejtett ajtóval (ilyenkor jól bejegesedett a mélyhűtő de azt is simán leolvasztotta utána ) stb.. aztán még mindig hibátlanul üzemel :) Olyasmi mint ez a típus: SAMSUNG RT43K6330SL

    Az AEG SCT71800S1 meg beépíthető - amúgy hibátlan és jó cucc, néha azért hangosabb mint az elváható lenne de nem vészes. 6 éves, szintén semmi baja.

    Mosogatógépekhez:

    Ebből is AEG-em van F65412IMOP, ez 7 éves és még semmi baja nem volt. Pedig néha félrepakolt szűrővel üzemelt (így aztán a fúvókákat lehetett takarítani...).
    Továbbá nagyon ritkán teszek bele sót, öblítőt meg mégritkábban - hozzátéve, hogy itt 7-es keménységű a hálózati víz, szóval nagyon nem is kell.
    Talán tisztíthatna szebben..
    Régebben még sok időm volt, így lemértem pontosan mennyit fogyaszt, itt van egy táblázat róla.

    Szüleim ~20éve siemens mosogatógépet használnak, szűrőt évente tisztítanak, semmire se figyelnek, egyszerűen használják - még mindig hibátlanul üzemel. Számomra csoda, hogy a szivattyúja hogy nem adta még fel.

    A miele vonalhoz mosgatógép téren: egyik megrendelőnknek mindene Miele. Mondta, hogy a mosogatógép 5 évet bírt, elszállt egy tömítés és kinyírta a gépet.
    Mit mondott a szerelő? Hát hogy a tömítés nem bírja a zsírt, mielőtt zsíros dolgot tesznek a gépbe előtte takarítsák le róla. Nonszensz.
    Emberünk amúgy úgy volt vele, hogy szerinte teljesen jó hogy 5 évet kibírt, szerinte az korrekt. Szóval az utódja is miele lett...
    Az én szememben a miele minden szempontból hátul kullog már a sorban. Többszörös áron megveheted a kevesebbet tudó, semmivel sem tartósabb termékeiket. Én korábban a sütőin akadtam ki, hogy az electrolux úgy húzott el mellette tudásban és minőségben töredék áron, hogy nem értem még ki vesz mielét.

    Egyébként sűtőből és főzőlapból is aeg-et használok 7 éve, mindkettő hibátlan mai napig, pedig tényleg sokat van használva.

    Porszívóhoz pedig végül a Dyson V15-öt rendeltem, kíváncsi leszek mit nyújt.
    Ahogy néztem külföldön nem számottevően olcsóbb, és itthon ~ a dyson hivatalos kereskedés a legolcsóbb ahol hivatalos garancia van rá, az olcsóbb helyeken egyiknél se gyári garanciát adnak ahogy látom.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Megjött a V15 porszívó ma. Nagyon jó vele takarítani, ez a lézer fény is tényleg hasznos. Turbó módban pedig tényleg nagyot küld - igaz akkor tényleg nagyon kevés az üzemidő - talán a normál és turbó közötti szívóerőnél túl nagy a különbség.
    A külseje számomra amúgy elég ocsmány, de hát ez szubjektív meg úgyse nézem :D Ahogy ezek a fröccsöntött műanyagok is irtó gatyi hatásúak, ha itt nem írtátok volna, hogy ez tényleg nagyon tartós el nem hinném róla.
    A triggeres ki-be kapcsolás is elég idegesítő, rendelek is hozzá egy kipöckölőt - én sokszor váltok kezet és akkor nagyon zavaró, hogy kikapcsol.
    Mindenesetre köszönöm a tippet, sokkal jobb vele takarítani mint a xiaomival volt.

    Felmosásra mi a leginkább javasolt eszköz lamináltra most?

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz pjen #79533 üzenetére

    Pár euróért erre is van kapcsoló :)
    Azt nem értem miért nem adják hozzá mint egy gyári opciót és akkor mindenki úgy használhatná ahogy neki jólesik.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Új hozzászólás Aktív témák