Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz julius666 #39492 üzenetére

    vagy több vízben vagy hosszabb ideig vagy melegebb vízben
    vagy több pörgetéssel lehet fokozni a mosási hatást kb.

    aztán ha energiát akarnak spórolni akkor 3-4óráig pörgeti ugyanabban a vízben a ruhát
    a dob csak pörögni tud tehát amelyik kevesebb vízben hamarabb most az gondolom pörgeti végig míg egy másik ami 3órát mos az kevesebb vizet használ meg nem pörgeti folyamatosan a ruhát hanem hagyja állni is

    nekünk a 7kg 1200-as Electrolux EWF1274BW amit augusztusban vettem [link]
    bőven tökéletesen mos, igaz pamut program elég hosszú 3+ óra
    de a műszálas megvan 2óra alatt is és bőven jól mos

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • zsero

    aktív tag

    válasz julius666 #39492 üzenetére

    Városi életet élek, foltot utoljára nem tudom mikor kellett kimosni, ellenben érzékeny vagyok arra ha mosószeres marad a mosás után a ruha. Ezért gondoltam, hogy a több víz felhasználása segít, mert olcsóbb gépeknél egyszerűen nincsenek elöblítve a ruhák.

    1. A 10 éves AEG Lavamat 66610 Made in Germany 1600-as gépünk mindent tökéletesen kimosott, semmi mosószer illat vagy érzet nem maradt a ruhán. Tette mindezt 6 kg / 40 fokon 58 liter víz felhasználásával, 0.70 kw árammal, viszonylag gyors programokkal.
    2. A mostani AEG LTX6G261E 6 kg / 40 fokon használ 54 liter vizet és 0.65 kw áramot. A program 4 óra! hosszú, és még így sem öblíti el rendesen a ruhákat. Cserébe hangos.

    Most ok, hogy belül műanyag lett minden gép, de a teljes AEG fejlesztő csapatot is kirugták felvásárláskor? És az addigi összes tudásukat? Mert 7%-kal kevesebb vízzel és 7%-kal kevesebb árammal 3-szor annyi idő alatt összehasonlíthatatlanul rosszabbul mos. Nem is hittem volna hogy ennyire rossz lehet ma egy 100e+-os gép. Ja és baromi hangos.

    Most ott vagyok hogy visszaküldöm és megrendelek egy Miele felújítást, akkor is ha 3 hetet kell várnom rá. Vagy veszek LG-t.

Új hozzászólás Aktív témák