Új hozzászólás Aktív témák

  • jaszy76

    aktív tag

    Sziasztok!

    Gondoltam beszámolok a legújabb fejlesztésemről, egyúttal az ezzel kapcsolatos érzéseimről. Azért érzések, mert nincs vakteszt, senki nem cserélgeti a kábeleket függöny mögött, nem mérek műszerrel stb.
    És nem is fogok.
    Egyszerűen csak kicseréltem a front és center Van-Damme HiFi kábeleit HiDiamond 4-re, és élvezem, amit hallok.
    Használtan, patika állapotban sikerült hozzájutnom 2x3 m és 1x1,5 m banándugós kivitelü D4-hez, szvsz elég jó áron. Nyilván, még így sem olcsó...
    Picit a jövőnek is fejlesztettem, mivel a jelenlegi rendszeremhez "kissé" túllövés. Viszont a tegnapi fél napos folyamatos hallgatózás után semmi kétség sem maradt bennem, hogy az előző kábel elfedte a rendszerem bizonyos képességeit ill. érdemeit kissebbítette.
    Próbálom érthetően:
    1. Ami a leginkább és határozottan kihallható első meghallgatásra, hogy a régi kábel "vágta" a magasak tetejét.
    2. Ezzel együtt az egész magas szekció megnyugodott, a kissé bántó, nyersnek és ezért fárasztónak ható érzés elmúlt, kifinomult és lágy lett.
    3. A rezes hangszerek ércessége új erőre kapott.
    4. A színpad minden irányban kiterjedtebb és tagoltabb. Sokkal "pontszerűbbek" az egyes zenészek, mintha többen is lennének a pódiumon a rongyosra hallgatott kedvenc felvételeimen.
    5. Ezért ne nevessetek ki, de az egész előadás meghittebb lett. Olyan, mintha több érzelmet tudna nekem a cucc tolmácsolni. De ez lehet, hogy a vételár miatt van. :D Satöbbi, satöbbi...

    Egy AV-online tesztben írták vmilyen eszközről, hogy a változásokat nem kellet keresni a teszt közben, azok jöttek maguktól. Na, pont így voltam vele tegnap én is.

    (A fentiek nyilván teljesen szubjektív dolgok, habár a rendszeremet én ismerem.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák