Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rubka430

    csendes tag

    Sziasztok!
    Életemben először írok ide, de hát hova máshova kellene, nem tudom.
    Segítséget szeretnék kérni hozzáértő emberektől, ugyanis elég rejtélyes problémába futottam. Adott egy Toshiba 3D Full HD LED LCD TV, egy Denon AVR-X2000es integrált rádióerősítő, egy LG 3D Blu-Ray lejátszó, valamint egy közönséges, HD-képes set top box. Idáig minden tökéletesen működött az alábbi séma szerint: a set top box és a blu ray lejátszó HDMI-n mennek az erősítőbe, ami továbbküldi (egyes esetekben felskálázza az alacsonyabb felbontású beérkező jelet) a videó jelet a TV-nek, az audio-t pedig értelemszerűen ő maga adja ki a hangszórókra. Mint mondtam, ez teljesen jól működött a tegnapi napig, amikor is azt vettem észre, hogy a Blu-Ray lejátszó menüje és a behelyezett film is 16:9 helyett 4:3-ban jelenik meg. Rögtön lecsekkoltam a beállításokat mind a Blu-Ray-en, mind az erősítőn, mindenhol 16:9, 1080p van beállítva, ahogy eddig is volt. Kipróbáltam azt, hogy nem az erősítőbe dugtam a Blu-Ray lejátszót, hanem közvetlenül a TV-re, ott az elvárt 16:9 jött be, ebből azt következtettem, hogy az erősítőben van a baj. Igen ám, de a set top box jelét az erősítő 16:9-en adja továbbra is, még akkor is, ha a Blu-Ray-nek szánt bementbe dugom, és ha a Blu-Ray-t a set top box-éba dugom, akkor meg megint csak a 4:3 fogad. Amit ebből leszűrtem: a Blu-Ray játszó beállításai megfelelőek, ugyanis a TV-be dugva hiba nincs a képet illetően; az erősítő beállításai megfelelőek, hiszen a set top box képe helyesen (16:9) megy tovább a TV-re, más HDMI bemenetekre csatlakoztatva is; ebből kifolyólag az erősítő bemeneti csatlakozásaival sincsen probléma; már csak azért sem az erősítő a ludas, mert a Blu-Ray játszó bekapcsolásakor (amikor az erősítőbe van dugva és úgy megy a TV-re a képe) az LG logó és a körülötte lévő fényeffekt láthatóan szélessávban, 16:9en megy, majd hirtelen kék képernyő (jelszakadás/jelhiány), majd a 4:3-as menü fogad. Ha a TV-be dugom közvetlen a lejátszót, akkor meg ilyenkor is 16:9-et látok. Mit tegyek, melyik készülék gyártóját hívjam, kihez forduljak? A segítségeteket előre is köszönöm!

  • rubka430

    csendes tag

    válasz BBéci #57144 üzenetére

    Kipróbáltam úgy is, nem tapasztalható változás + írtam, hogy a set top box ha a Blu-Ray bemenetébe van dugva az erősítőn, akkor is jól kimegy a TV-re 16:9-ben, tehát nem az ahhoz a bemenethez rendelt beállításokkal van a baj.

  • rubka430

    csendes tag

    válasz BBéci #57149 üzenetére

    Ilyenkor mi a teendő? Mit tudok csinálni? Denon szervíz, vagy mi a fene?

Új hozzászólás Aktív témák