Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benyo87h

    csendes tag

    Üdv mindenki!

    Daewoo DV-115 házimozi

    Anno már kértem segitséget a típussal kapcsolatban, végül szerelő lett a vége. akkor kiment mint két végfok rajta, a szerelő elmondása szerint....
    Ezt megelőzően a mélyláda ki be kapcsolgatott és recsegett. Szétszedtem,hogy az a gond,majd a szerelő tudatta velem hogy annak semmi baja....ezt összeraktam, és elkönyveltem hogy jó.....de a második "új" cuccoson is ugyan azt produkálta. Röviden ez a story eleje.

    Jó áron találtam az elöbb emlitett "új" másikat,kompletten. Eddig két alkalommal egy pillanatra a fentebbi,mélyládás jelenség előjött. Jelenleg totál elbizonytalanodtam.

    1. Vettem egy rosszat ami, eddig jó volt?
    2. Vezetékkel lenne a gond? (kétszer cseréltem eddig)
    3. Én lennék totál béna és rosszul van bekötve?
    4. a Pc ütné ki,tehát az rossz?
    5. Anno win 7 volt a gépen,és mikor rácsatlakoztattam a házimozit, mindig elöjött a házimozi behangolása,tesztelése. a pcn.
    Most win 10 van. és ez az opció elő sem jön,és nem is tudok hozzáférni, mert nincs linecszem a win 10 hez. (bár szerintem,ennek van a legkevesebb köze,a fentebbi problémához. )

    Már nem is igen merem használni. Tény hogy közel 20 éves. de nekem ezek a régi nehéz vasak jönnek be.

    csak pc-ről használom. zenehalgatásra. A gép hangkártyájól kapja a jelet. De az előlapi füles jackről is próbáltam(zöld csatlakozó) de ott is ugyan ez.
    A mellékelt képen van bekötve a házimozin. Anno a video1,video 2 csatornán használtam az elsőt. Majd bedöglött. Most a második nekifutáson, a az "új" masinán a tape/md csatornán szól.

    Mindenféle ötletet,tanácsot.szívesen fogadok,és kérek.
    Köszönöm!

    [kép]

    [ Szerkesztve ]

  • benyo87h

    csendes tag

    válasz Quetz #162698 üzenetére

    Igen a mélynyomó recseg,kikapcsol. A bosszantó,hogy ez már egy másik. Van külön bekapcsoló gomja illetve egy hangerőszabályzó gombja, az elején. Ami pirosan ég. ha eltekerem,zöldre vált és bekapcsol,akkor van egy kattanás ,egy hang és onnantól,szól, ehhez kicsit hasonló,de recsegő hang jön elő,akkor nem is szól. A jelenség ugyan az mint az elődjénél. Igy távolról tudom,nehéz okosat mondani,de nem akarom kinyirni a főegységet. ha esetlegesen,anno ez a jelenség ütötte ki a végfokokat. De ha példáúl a "kábelen szed fel valamilyen jelet" az kinyirhatja a főegységet,erősitőt?

  • benyo87h

    csendes tag

    válasz #09634560 #162705 üzenetére

    Egy próbát megérhet a dolog. viszont nem tudom hol lehet ezt elővarázsolni a menüjében

Új hozzászólás Aktív témák